III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

  1. W związku z zarządzeniem Metropolity Przemyskiego oraz wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego usilnie prosimy parafian, aby skorzystali z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i pozostali w domach. Msze święte będą sprawowane według normalnego porządku. Ale zapraszamy, jeśli tego pragną, jedynie osoby związane z intencją danej Mszy. Wszystkich pozostałych prosimy o skorzystanie z transmisji Mszy świętej w radiu, telewizji bądź Internecie – mamy kamerę w kościele, więc można się włączyć do wspólnej modlitwy. Wg państwowego rozporządzenia na Mszy św. nie może być więcej osób niż 50.
  2. Dziś o godz. 12.30 nabożeństwo ku czci św. Rity; odwołujemy dziś Gorzkie żale.
  3. Odwołujemy: bierzmowanie, rekolekcje parafialne, Ekstremalną Drogę Krzyżową, Mszę św. w intencji rzemieślników 19 marca, spotkania parafialne. Usilnie zachęcamy do stosowania się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i wywoływanej nim choroby COVID-19. Kościół w ciągu tygodnia będzie otwarty jak dotąd. Msze św. w dni powszednie będziemy sprawować w dotychczasowych porach. Niech w Mszy św. uczestniczą raczej tylko wierni, którzy zamówili daną intencję.
  4. Nie podajemy rąk na znak pokoju, możemy Komunię św. otrzymać na rękę i spożyć ją natychmiast przy kapłanie (kładziemy lewą rękę na prawą – tworzymy tron dla Pana Jezusa – podnosimy prawą ręką Komunię św. i wkładamy do ust, spożywamy przy kapłanie). Zachowujemy bezpieczną odległość między sobą w kościele. Nie będzie wody święconej w kropielnicach; można przynieść ją do kościoła i poświęcić, gdyby ktoś miał takie życzenie. Zwróćmy uwagę czy ktoś nie potrzebuje pomocy w naszym sąsiedztwie; uruchommy „wyobraźnię miłosierdzia”.
  5. Kancelaria parafialna – dostępna każdego dnia od godz. 8.00 do 9.00.
  6. W czwartek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; dzień szczególnej modlitwy za ojców.
  7. W piątek Droga krzyżowa tylko o godz. 8.00 – można się łączyć duchowo z farą. Nie wpuścimy więcej osób niż przewiduje rozporządzenie ministra zdrowia.
  8. Proszę, módlmy się wspólnie do Pana o ustanie epidemii. Módlmy się też serdecznie za jej ofiary i ich rodziny, za chorych i służbę zdrowia, za wszystkich, którzy niosą pomoc innym. Módlmy się za siebie nawzajem.
14 marca 2020|