Ruch Światło-Życie – Domowy Kościół

Ruch Światło-Życie – Domowy Kościół

Domowy Kościół – Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Łączy on w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame, od którego przejął ideał duchowości małżeńskiej, czyli dążenia ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem.

W naszej parafii św. Przemienienia Pańskiego w Sanoku mamy 3 kręgi Oazy Rodzin. Każdym z tych trzech kręgów duchową opiekę sprawuje ksiądz wikariusz Jacek Bram.

  • Krąg I (6 małżeństwa)
  • Krąg II (5 małżeństw)
  • Krąg III (5 małżeństw)

Spotkania małżeństw wraz z kapłanami opiekującymi się kręgiem mają miejsce raz w miesiącu o ustalonej przez wszystkich porze. Podczas tego spotkania, na początku jest tzw. Pogadanka przy herbatce o ciastku, której towarzyszy wspólna radość. Później przechodzimy do kolejnej części spotkania tzn modlitewnej. Jedno z małżeństw (co miesiąc inne) rozpoczyna modlitwe i ją prowadzi. Kapłan odczytuje fragment Pisma Świętego przygotowany na konkretne spotkanie i następuje „dzielenie się słowem”- czyli – jak ten fragment rozumiemy i co on wnosi do naszego życia. Modlimy się także dziesiątkiem różańca polecając siebie i naszych najbliższych oraz całą parafie i realizujemy temat spotkania.

Spotkania Małżonków w ramach parafialnego kręgu pomaga nie tylko zrozumieć swoje błędy, słabości ale także w modlitwie, oraz dzięki doświadczeniu miłości Boga uczy na nowo poznawać siebie i swojego małżonka.