W dniach od 20 do 29 sierpnia 2024 r. miała miejsce organizowana przez naszą parafię – wraz z Biurem Pielgrzymkowo-Turystycznym RAKSO z Zahutynia – pielgrzymka wzdłuż Lazurowego Wybrzeża. W pielgrzymce wzięło udział 51 osób. Oprócz mieszkańców Sanoka w grupie znalazły się m.in. osoby z Krakowa, Warszawy, Ustrzyk Dolnych, Przemyśla oraz innych mniejszych miejscowości. Duchową opiekę sprawował wikariusz sanockiej Fary – ks. Jacek Bram –, któremu pomagał ks. Tomasz Pawlik posługujący w Dukli-Farze.
Na każdy dzień pielgrzymki składały się Msza Św., modlitwy poranne i wieczorne, medytacja nad Ewangelią z dnia, konferencje tematyczne, śpiew Godzinek, różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz śpiew nabożnych pieśni. Nie zabrakło też śpiewów patriotycznych oraz polskich przebojów dawnych wykonawców. Były też projekcje różnych filmów, które wprowadzały w tematy związane z nawiedzanymi miejscami. Podobnie było wiele okazji do opowiadania ciekawych i śmiesznych historii, co urozmaicało podróż.
Po przekroczeniu granicy ze Słowacją, pielgrzymi kolejno podróżowali przez Słowację, Węgry i Słowenię, aż dotarli do Włoch. Tam przyjechali nad Jezioro Garda do miejscowości Malcesine, skąd kolejką górską wyjechali na szczyt Monte Baldo, z którego rozpościera się jeden z piękniejszych widoków na Alpy. W Spiazzi nawiedzili Sanktuarium Madonna della Corona – przepiękny kościół „zaczepiony” w skale. Kolejnego dnia przyjechali do miejscowości Sirmione, czyli miasteczka położonego na wąskim cyplu. Tam spacerowali po dziedzińcu zamku rodziny Scaligerich. Następnie miał miejsce przejazd na terytorium Francji do miejscowości La Salette, gdzie na wysokości 1800 m n.p.m. znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Tam pielgrzymi wzięli udział w wieczornym nabożeństwie ze świecami. Kolejnego dnia udali się w kierunku Awinion – miasta znanego z Pałacu Papieskiego z czasów niewoli awiniońskiej papieży oraz Mostu Awiniońskiego. Nawiedzili też Arles – historyczne miasto słynące z zachowanych rzymskich zabytków, takich jak amfiteatr i termy; jest to miasto związane z Vincentym van Gogh’em. Kolejny dzień to całodzienne zwiedzanie Lourdes i udział w różnych nabożeństwach maryjnych i pokutnych. Szóstego dnia jadąc wzdłuż Pirenejów, pielgrzymi przekroczyli granicę z Hiszpanią i dotarli do miejscowości Montserrat, gdzie znajduje się Sanktuarium Czarnej Madonny. Tego, jak i kolejnego dnia, mieli równiż okazję do wypoczynku i plażowania nad Morze Śródziemnym. Wyjątkowym przeżyciem było zwiedzanie – także wewnątrz – okazałej świątyni La Sagrada Familia w Barcelonie. W ten sposób zaczęła się droga powrotna do Ojczyzny wzdłuż Lazurowego Wybrzeża. Pielgrzymi odwiedzili Cannes, a więc miasto znane z corocznego festiwalu muzycznego, Alei Gwiazd oraz Pałacu Filmowego, a także z czerwonego dywanu. Ostatnim miejscem, które odwiedzili, była Padwa. Tam zwiedzili Bazylikę św. Justyny, w której znajdują się doczesne szczątki św. Łukasza Ewangelisty oraz Bazylikę św. Antoniego. Tam też była okazja do spaceru po Prato della Valle.