X Niedziela zwykła – 9.06.2024 r.

  1. Od wczoraj odbywa się w Klubie „Górnik” Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej im. Ks. Tomasza Grzywny „Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie”. Dziś Msza św. o godz. 12.30 z udziałem uczestników i koncert w Klubie Górnika o godz. 14.00. Zapraszamy.
  2. W liturgii: wtorek – św. Barnaby, środa (12 czerwca) przypada rocznica poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła – 12.06.1897 r. Kościół poświęcił bp Jakub Glazer, a proboszczem był wówczas ks. Franciszek Czaszyński. Modlimy się za wszystkich budowniczych i ofiarodawców, którzy po dziś dzień zabiegają o wystrój i piękno naszego kościoła. Niech dobry Bóg, który zechciał zamieszkać w domu modlitwy, będzie uwielbiony i hojnie nam błogosławi, czwartek – św. Antoniego z Padwy, piątek – bł. Michała Kozala.
  3. Jutro o godz. 19.00 „Spotkanie ze Słowem Bożym” – rozważanie Ewangelii według św. Marka, a w środę po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej.
  4. W środę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII (wszystkie grupy); rozpoczynamy udziałem we Mszy św.
  5. W czwartek o godz. 20.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo ku czci św. Rity.
  7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Janusza Hertiga. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, …
9 czerwca 2024|