Świadectwo wiary. Za nami czerwcowy Męski Różaniec (FOTO)

Idea „Męskiego różańca” gromadzi wokół siebie sporą grupę mężczyzn, którzy co miesiąc spotykają się w Sanoku uczestnicząc w nabożeństwie. Po raz kolejny w pierwszą sobotę miesiąca mężczyźni zgromadzili się w kościele Farnym na nabożeństwie.

1 czerwca br. o godz. 7.30 rozpoczęła się Msza święta w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Przewodniczył jej ks. dziekan dr Roman Froń w koncelebrze z ks. Dominikiem Długoszem. Po Eucharystii odbyło się rozważanie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Następnie uczestnicy nabożeństwa przeszli ulicami Sanoka modląc się na różańcu.

Męski różaniec to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, iż biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową. W Polsce odprawiane jest w wielu miastach. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Jarosławiu i Starej Wsi. W Sanoku zostało zapoczątkowane w maju 2022 roku i odbywa się co miesiąc w każdą pierwszą sobotę.


Galeria zdjęć

Męski Różaniec, 1 czerwca 2024 r. fot. Zbigniew Krystyński

4 czerwca 2024|