IX Niedziela zwykła – 2.06.2024 r.

  1. Dziś taca na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Trwa oktawa Bożego Ciała. O godz. 17.00 zmiana tajemnic róż różańcowych i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z procesją eucharystyczną; w tygodniu nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Prosimy również dzieci pierwszokomunijne, aby przychodziły w swoich strojach. Niech to będzie zewnętrzny wyraz naszej wiary i uwielbienie Pana Boga.
  2. W liturgii: poniedziałek – wsp. św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników z Ugandy, środa – św. Bonifacego, czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków i błogosławieństwo dzieci, piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów (w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych), sobota – wsp. Niepokalanego Serca NMP.
  3. Jutro o godz. 19.00 „Spotkanie ze Słowem Bożym” – rozważanie Ewangelii według św. Marka.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca; spowiedź św. w piątek od godz. 16.00, w Stróżach i Płowcach w czwartek o godz. 17.00.
  5. W sobotę przy Przedszkolu Nr 1 odbędzie się Piknik Rodzinny; szczegóły na plakacie.
  6. W dniach 8-9 czerwca (sobota i niedziela) odbędzie się w klubie „Górnik” XXXI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej im. Ks. Tomasza Grzywny „Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie” organizowany przez naszą parafię. 9 czerwca w niedzielę Msza św. o godz. 12.30 z udziałem uczestników i koncert w Klubie Górnika o godz. 14.00, na który serdecznie zapraszamy.
  7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Ludwika Wojnara i Andrzeja Burczyka. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
2 czerwca 2024|