Wniebowstąpienie Pańskie – 12.05.2024 r.

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; w naszej archidiecezji święcenia diakonów. W naszej parafii dzień I Komunii św. na sumie i podczas Mszy św. o godz. 13.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 2. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki; kończy się czas paschalny.
 3. W liturgii: wtorek – święto św. Macieja, apostoła, czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski (modlimy się w intencji ks. prałata Andrzeja Skiby w dniu imienin).
 4. Jutro o godz. 19.00 „Spotkanie ze Słowem Bożym” – rozważanie Ewangelii według św. Marka, a w środę po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej.
 5. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII i ich rodziców: wtorek – grupa I (osoby, których nazwiska rozpoczynają się od litery A do F), środa – grupa II (od G do L), czwartek – grupa III (od M do R), piątek – grupa IV (od S do Z). Rozpoczynamy udziałem w nabożeństwie majowym i Mszy św. (obecność obowiązkowa).
 6. W sobotę w katedrze święcenia prezbiteratu.
 7. Z okazji 104 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w dniu 18.05.2024 r. (sobota) zapraszamy na Mszę św. w naszym kościele o godz. 18.00 i Koncert Papieski wykonaniu Zespołu Dziecięcego „SOULIKI” pod dyrekcją p. dr Moniki Brewczak, który odbędzie się po Mszy św.
 8. Za tydzień o godz. 12.30 Msza św., a po niej nabożeństwo ku czci św. Rity; nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 9. Zapraszamy serdecznie wszystkich na koncert „Rozpaleni Duchem”, który odbędzie się 19 maja o godz. 18.00 na Rynku naszego miasta.
 10. W przyszłą niedzielę na sumie rocznica I Komunii św. dla dzieci z SP2 i SP8. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.30.
 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Stanisława Czapora i Adriannę Makowską. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
11 maja 2024|