Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024 r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; można pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”; kończy się czas paschalny. O godz. 12.30 Msza św., a po niej nabożeństwo ku czci św. Rity. Nabożeństwo majowe dziś i w każdy dzień tygodnia o godz. 17.30.
 2. Dziś na sanockim Rynku o godz. 18.00 koncert muzyki religijnej „Rozpaleni Duchem”. Od godz. 16.45 wystąpi Michał Matuszewski, Karolina Ruchlewicz i Jakub Jankiewicz. W programie strefa dla dzieci. Serdecznie zapraszamy!
 3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00; w Stróżach o godz. 17.00, w Płowcach o godz. 18.00.
 4. Jutro rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisława Jamrozka, a we wtorek rocznica ingresu ks. abpa Adama Szala do katedry.
 5. Jutro o godz. 19.00 „Spotkanie ze Słowem Bożym” – rozważanie Ewangelii według św. Marka.
 6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana (modlimy się w tym dniu szczególnie za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego), piątek – NMP Wspomożenia Wiernych.
 7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Na sumie będzie błogosławieństwo ministrantów.
 8. Stowarzyszenie PRO ARTIS zaprasza na bezpłatne koncerty w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej od 24 do 29 maja. W naszej farze koncert inauguracyjny w piątek o godz. 19.00. Szczegóły w gablocie.
 9. W dniach 8-9 czerwca (sobota i niedziela) odbędzie się w klubie „Górnik” XXXI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej im. Ks. Tomasza Grzywny „Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie” organizowany przez naszą parafię.
 10. Za tydzień zbiórka na leczenie chorej Emilki Wilusz; koszty długotrwałego leczenia przekraczają możliwości rodziców, więc chcemy im trochę pomóc.
 11. Młodzieżowy Dom Kultury uprzejmie zaprasza na spotkanie z pochodzącym z Zarszyna Ks. Kan. Brig. Gen. Rudolfem Zubikiem. Spotkanie odbędzie się 25 maja (sobota) o godz. 16.00 w MDK-u. Prelegent w 60. rocznicę kapłaństwa opowie o biograficznych szczegółach swojego życia, trudach posługi, służbie w Gwardii Narodowej USA oraz nieciekawych czasach funkcjonowania w PRL. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 12. Nasza Caritas wydała piękny album z uroczystości beatyfikacyjnej bł. Rodziny Ulmów. Koszt albumu wynosi 100 zł. Jest to cegiełka na budowę i działalność Centrum Dziedzictwa im. Błogosławionej Rodziny Ulmów w Markowej. Albumy są w zakrystii.
 13. Katolicki Klub Motocyklowy z Żor zaprasza motocyklistów zrzeszonych i niezrzeszonych do Strachociny 1 czerwca na godz. 10.00.
 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Marka Marzyńskiego i Irenę Sabat ze Stróżów Małych. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
20 maja 2024|