Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024 r.

 1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Kto nie dopełnił tego obowiązku ma grzech zaniedbania. Dzisiaj Dzień Matki; pamiętajmy o modlitwie za żyjące i zmarłe nasze mamy. Dziś zbiórka na leczenie chorej Emilki Wilusz; koszty długotrwałego leczenia przekraczają możliwości rodziców, więc chcemy im trochę pomóc
 2. W liturgii: środa – św. Urszuli Ledóchowskiej, piątek – święto Nawiedzenia NMP, sobota – św. Justyna (i Dzień Dziecka).
 3. Jutro o godz. 19.00 „Spotkanie ze Słowem Bożym” – rozważanie Ewangelii według św. Marka.
 4. We wtorek na nabożeństwo majowe i Mszę św. oraz spotkanie przed bierzmowaniem zapraszamy kandydatów z klas szóstych.
 5. We środę od godz. 17.00 będziemy spowiadać przed Uroczystością Bożego Ciała. Zachęcamy, by skorzystać z sakramentu, by w pełnej łączności z Jezusem przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 6. W Boże Ciało Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30). Msza św. o godz. 10.00 w kościele pw. Chrystusa Króla na Wójtostwie, po której udamy się z procesją do naszej parafii. Trasa będzie biegła ul. Jana Pawła II, Dmowskiego (obwodnica), Rymanowską i Kościuszki). Prosimy o wystawienie w oknach swoich domów i mieszkań obrazów z Sercem Pana Jezusa i odpowiednią dekorację. Prosimy o godne uczestnictwo w procesji – z wiarą, czcią i uwielbieniem dla Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich, kto tylko może. Grupy parafialne prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarza. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, niech przyjdą w swoich strojach. Zapraszamy wszystkie małe dzieci, aby przy boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji – dziewczynki sypały kwiatki, chłopcy dzwonili dzwonkami. Do dzieci i ich rodziców zwracamy się z prośbą, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała, jak najliczniej uczestniczyły w procesjach Eucharystycznych. Prosimy o to i dorosłych. Te procesje Eucharystyczne niech będą wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny.
 7. W Boże Ciało po Mszy św. godz. 16.00 procesja z odśpiewaniem litanii do NSPJ.
 8. W piątek zakończenie nabożeństw majowych. W piątek rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała z procesjami; rozpoczynamy o godz. 17.30.
 9. W Stróżach i Płowcach porządek Mszy św. w Boże Ciało jak w każdą niedzielę. Za tydzień Msze św. z procesjami w Stróżach – godz. 9.00 i Płowcach – godz. 10.00 (najpierw procesja, potem Msza św.).
 10. W I sobotę Męski Różaniec o godz. 7.30, a godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Kapłani od godz. 9.00 odwiedzą chorych.
 11. W następną niedzielę zmiana tajemnic róż różańcowych, nabożeństwo ku czci NSPJ i procesja o godz. 17.00.
 12. W dniach 8-9 czerwca (sobota i niedziela) odbędzie się w klubie „Górnik” XXXI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej im. Ks. Tomasza Grzywny „Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie” organizowany przez naszą parafię. 9 czerwca w niedzielę Msza św. o godz. 12.30 z udziałem uczestników i koncert w Klubie Górnika o godz. 14.00. Zapraszamy.
 13. Na piątek w Oktawie Bożego Ciała (31 maja), Metropolita Przemyski Ks. Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na jałmużnę. Każdego, kto skorzysta z dyspensy w dniu 31 maja zachęca się do złożenia ofiary (jałmużny) na zakony kontemplacyjne lub na misje święte.
 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jana Załączkowskiego i Krzysztofa Koczerę ze Stróżów Małych oraz Stanisławę Cenkar i Grażynę Wojtczak. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
26 maja 2024|