Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało

W najbliższy czwartek, 30 maja w liturgii obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną Bożym Ciałem. 

Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt w roku liturgicznym. Od samego początku obchodzone jest w sposób wyjątkowy, w formie publicznej procesji ulicami miast i wsi. Ustanowione zostało na prośbę samego Jezusa, wyrażoną w jednym z objawień. Data Bożego Ciała nie jest stała. Zawsze jednak jest to czwartek po święcie Trójcy Świętej, który w tym roku przypada 30 maja.

Kilka ważnych ogłoszeń związanych z Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

  • Spowiedź święta przed Bożym Ciałem – środa, 29 maja 2024 r. od godz. 17.00
  • Msze święte w Boże Ciało w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30).
  • Procesja Eucharystyczna. Msza św. o godz. 10.00 w kościele pw. Chrystusa Króla na Wójtostwie, po której udamy się z procesją do naszej parafii. Trasa będzie biegła ul. Jana Pawła II, Dmowskiego (obwodnica), Rymanowską i Kościuszki).
  • Prosimy o wystawienie w oknach swoich domów i mieszkań obrazów z Sercem Pana Jezusa i odpowiednią dekorację. Prosimy o godne uczestnictwo w procesji – z wiarą, czcią i uwielbieniem dla Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich, kto tylko może. Grupy parafialne prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarza. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, niech przyjdą w swoich strojach. Zapraszamy wszystkie małe dzieci, aby przy boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji – dziewczynki sypały kwiatki, chłopcy dzwonili dzwonkami. Do dzieci i ich rodziców zwracamy się z prośbą, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała, jak najliczniej uczestniczyły w procesjach Eucharystycznych. Prosimy o to i dorosłych. Te procesje Eucharystyczne niech będą wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny.
  • W Boże Ciało po Mszy św. godz. 16.00 procesja z odśpiewaniem litanii do NSPJ

 

28 maja 2024|