V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024 r.

 1. Jutro święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, czwartek – św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła.
 2. Jutro o godz. 19.00 „Spotkanie ze Słowem Bożym” – rozważanie Ewangelii według św. Marka.
 3. W środę rozpoczyna się piękny miesiąc maj. Śpiewem Litanii Loretańskiej przez pośrednictwo Matki Najświętszej wielbić będziemy Boga. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Proszę, by organizować je również przy kapliczkach. W kościele nabożeństwa majowe będą o godz. 17.30.
 4. We czwartek rocznica święceń biskupich ks. bpa Krzysztofa Chudzio.
 5. W piątek uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i archidiecezji Przemyskiej (nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) – Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę; główna Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00, sobota – św. Floriana.
 6. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w Stróżach i Płowcach spowiadamy od godz. 17.00, w kościele parafialnym od godz. 17.30, a w piątek przed i w czasie Mszy św.
 7. W sobotę Męski Różaniec o godz. 7.30 (tym razem zaproszone są całe rodziny), przejdziemy z modlitwą różańcową na Posadę; od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 8. W sobotę o godz. 17.00 rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie. Prosimy, by przynieść świece, które zapalimy podczas procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej – wtedy też będziemy śpiewać Litanię Loretańską.
 9. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo majowe o godz. 17.00.
 10. I Komunia św. w naszej parafii będzie w drugą niedzielę maja (12 maja) w dwóch grupach: na sumie i o godz. 13.00 (uwaga: zmiana godziny, intencja z tej godziny będzie odprawiona o godz. 9.30).
 11. Rodzice bierzmowanej młodzieży jako dar ołtarza ufundowali dla naszego kościoła nową, piękną kapę maryjną. Bóg zapłać!
 12. Ks. Mateusz Rutkowski z Domu Rekolekcyjnego w Rzepedzi zaprasza na Piknik Rodzinny w sobotę 4 maja w godz. 14.00 – 17.00; w planie darmowe atrakcje dla dzieci, gra rodzinna, koncert zespołu Bankruci. Młodzież oazowa zaprasza do wzięcia udziału w Happeningu Ewangelizacyjnym w następną niedzielę w godz. 11.00 – 14.00 na sanockim Rynku; w planie pantomima, świadectwa, taniec, modlitwa, rozmowy.
 13. ,,Stowarzyszenie Opieki nad Starymi Cmentarzami w Sanoku” informuje, że w czasie kwesty mającej miejsce w ubiegłą niedzielę zebrano 2.310 zł i 60 gr oraz 1 euro. Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom za złożone datki. Bóg zapłać!
 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Mariana Lorenca. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, …
27 kwietnia 2024|