IV Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024 r.

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo do św. Rity. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Polecamy równocześnie tych, którzy przygotowują się do służby w Kościele i dla Kościoła.
  2. W liturgii: wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, czwartek – święto św. Marka, ewangelisty.
  3. Jutro o godz. 19.00 „Spotkanie ze Słowem Bożym” – rozważanie Ewangelii według św. Marka.
  4. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII i ich rodziców: poniedziałek – grupa I (osoby, których nazwiska rozpoczynają się od litery A do F), wtorek – grupa II (od G do L), środa – grupa III (od M do R), piątek – grupa IV (od S do Z). Gdyby ktoś nie mógł ze swoją grupą, niech przyjdzie w dogodny dzień. Rozpoczynamy udziałem we Mszy św.
  5. Niedawno wybieraliśmy kandydatów do Rady Duszpasterskiej; zgłoszono 20 osób. Zapraszam do jej składu: Edwarda Orybkiewicza, Katarzynę Kociubę, Mariusza Surowiaka, Grzegorza Kosturskiego, Jakuba Radożyckiego, Iwonę Niezgodę, Dawida Bacha, Pawła Kaczorowskiego, Władysława Wdowiaka, Mariana Kowala, Katarzynę Jankiewicz, Agnieszkę Grzebieniak, Daniela Nycza, Wojciecha Urbana i Pawła Kołodziejczyka. Gdyby ktoś z poważnych powodów nie mógł uczestniczyć w Radzie to proszę o informację do końca kwietnia. W maju odbędzie się pierwsze spotkanie z udziałem ks. archiprezbitera, który zatwierdzi skład Rady na okres kadencji czyli 5 lat. Dziękuję za chęć pracy dla dobra naszej wspólnoty.
  6. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze wszystkich parafii diecezji przemyskiej do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej im. Ks. Tomasza Grzywny „Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie” organizowanego przez naszą parafię w dniach 8-9 czerwca br.
  7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jadwigę Szałajko, Juliana Mazura i Marka Gołdę. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
20 kwietnia 2024|