II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia – 7.04.2024 r.

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przez cały rok na terenie Polski za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. Dzisiaj o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i przez godzinę będziemy trwać przed Najświętszym Sakramentem w Godzinie Miłosierdzia. Pan Jezus powiedział do św. Faustyny: „Pragnę, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do ‚Źródła Życia’, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Taca przeznaczona na WSD w Przemyślu.

  1. Dziś na sumie przekażemy obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa rodzinie, która się zgłosiła. Zachęcamy do zapisów.
  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  3. W poniedziałek (przeniesiona z Wielkiego Poniedziałku) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  4. Jutro o godz. 19.00 „Spotkanie ze Słowem Bożym” – rozważanie Ewangelii według św. Marka.
  5. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie modlitewno-organizacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów klas VIII i ich rodziców. Obecność obowiązkowa. Bierzmowanie będzie w naszej parafii 20 kwietnia (sobota) o godz. 16.00.
  6. W sobotę Narodowy Dzień Pamięci Katynia – Msza św. o godz. 18.00 w intencji Sybiraków – za żywych i zmarłych.
  7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Aleksandra Maksymiaka. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, …
8 kwietnia 2024|