Wielkanoc – 31.03.2024 r.

 1. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro odprawimy ją po sumie, w środę przed Mszą św. w połączeniu z nowenną do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek i piątek po Mszy św., w sobotę o godz. 17.00. Dziś można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et orbi.
 2. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, w której każdego dnia świętujemy w liturgii tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Od piątku do niedzieli w Łańcucie będzie miało miejsce XXXI Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w Stróżach i Płowcach we czwartek o godz. 17.00, w kościele od godz. 17.30, a w piątek od godz. 16.00.
 5. W I sobotę wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP za wszelkie zniewagi, których doznaje: o godz. 7.30 Męski Różaniec, o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. W sobotę odwiedziny chorych według ustaleń z księżmi.
 6. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 16.00. O godz. 17.00 zmiana tajemnic róż różańcowych.
 7. W Niedzielę Miłosierdzia na sumie rozpocznie się nasza, parafialna peregrynacja obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest ona dopełnieniem diecezjalnej peregrynacji, która miała miejsce w naszej parafii 9 i 10 marca. Poświęcony obraz w kolejne dni będzie nawiedzał rodziny naszej parafii. Nawiedzenie w rodzinie rozpoczniemy po Mszy św. wieczornej podejmując obraz w kościele. Wszystkich, którzy chcą przyjąć Obraz Pana Jezusa w swojej rodzinie prosimy, aby wpisali się w zakrystii na konkretny dzień. Według tej kolejności będzie przekazywany Obraz.
 8. Dziękujemy instytucjom, urzędom, zakładom pracy i osobom prywatnym, którzy nadesłali nam życzenia świąteczne – odwzajemniamy je, ogarniając wszystkich życzliwością i kapłańską modlitwą.
 9. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do świętowania Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Dziękuję księżom wikariuszom, służbie liturgicznej perfekcyjnie przygotowanej przez ks. Kamila, panom kościelnym i panom organistom. Dziękuję za wykonanie ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękuję wszystkim grupom parafialnym, zespołowi SOUL i chórowi Sonores pod dyr. p. dr Moniki Brewczak. Dziękuję naszej sanockiej telewizji za przekaz medialny. Dziękuję paniom sprzątającym kościół. Dziękuję za liczny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego.
 10. W niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Dzieci, i nie tylko, niech przyniosą skarbonki wielkopostne i złożą je przed Mszą św. przed ołtarzem. Mogą je przynieść do szkoły do swojego katechety.
 11. Życzenia świąteczne: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana wyszedł z grobu; jesteśmy uratowani od bezsensu życia, od wiecznego nieszczęścia, od ciemności grzechu. Moi Drodzy Parafianie i Goście, niech Wasze serca:
  – napełni nadzieja szczęśliwego życia na zawsze w domu Ojca;
  – ożywi na nowo miłość Chrystusowa ciągle żywa i nowa;
  – umocni wiara, która odwala z serc kamień zwątpienia!
  Życzymy Bożego pokoju i radości, zdrowia i spełnienia zamierzeń zgodnych z wolą Bożą. Świętujcie w zdrowiu i pogodzie ducha. Radosnego Alleluja i wszelkiego dobra od Zmartwychwstałego Pana.
 1. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zygmunta Łakusa, Mariusza Filipka i Annę Blecharczyk. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
30 marca 2024|