V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.

1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.00; w piątek Droga Krzyżowa: godz. 8.00, 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych), po Mszy Św. o godz. 18.00. W tym dniu na Mszę Św. i na Drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie młodzież z klas VII i ich rodziców, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ks. prob. prosi, by młodzież przyniosła krzyże.
2. W poniedziałek o godz. 19.00 „Spotkanie ze Słowem Bożym” – rozważanie Ewangelii według św. Marka.
3. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców. To dzień imienin ks. abpa seniora Józefa Michalika. Solenizantów otaczajmy naszą modlitwą.
4. 19 marca o godz. 9.00 Msza Św. w intencji rzemieślników zrzeszonych w Cechu Rzemiósł Różnych.
5. W piątek (22 marca) o godz. 17.00 Msza Św. w Stróżach, a po niej Droga Krzyżowa ze Stróżów do Płowiec.
6. W piątek o godz. 20.00 w kaplicy św. Maksymiliana Msza Św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zapisy na 10 nocnych tras w internecie. W kaplicy zaś całonocne wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji.
7. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa. To również 80 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Rodziny Ulmów.
8. Dziękuję Róży Nr 16 św. Maksymiliana za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać!
9. Od jutra do środy odbędą się rekolekcje szkolne dla młodzieży z I i II LO.
10. Starosta Sanocki i Dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego oraz Proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla zapraszają dnia 24 marca 2024 r. w godzinach 11.30-13.30 na organizowane po raz dziesiąty uroczystości Niedzieli Palmowej na Rynku Galicyjskim w Skansenie w Sanoku. Wśród licznych atrakcji: konkurs palm wielkanocnych, stoiska z potrawami regionalnymi i ozdobami świątecznymi, konkursy i zabawy dla dzieci, warsztaty wyrobu palm wielkanocnych oraz malowania pisanek, Koncert Górniczej Orkiestry Dętej. O godz. 12.00 w zabytkowym kościele z Bączala pw. św. Mikołaja zostanie odprawiona Msza Św. Zapraszamy!
11. Pan Burmistrz Tomasz Matuszewski zaprasza mieszkańców Zatorza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek (19 marca) o godz. 18.00 w świetlicy Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ul. Konarskiego 22; od godz. 17.00 do dyspozycji mieszkańców będą naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta.
12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Stanisławę Gadomską i Małgorzatę Iwaniuk. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …

16 marca 2024|