IV Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024 r.

  1. Dziś niedziela „Laetare” – niedziela radości. Trwa nawiedzenie Obrazu NSPJ w naszym kościele i ostatni dzień rekolekcji. Zachęcamy do gorliwej modlitwy przed Świętym Obrazem. O godz. 16.00 Gorzkie żale, a po nich Msza św. na zakończenie nawiedzenia z Aktem Poświęcenia Parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i pożegnanie Obrazu. Nie będzie u nas Mszy św. o godz. 18.00 (o tej godzinie będzie u oo. Franciszkanów); intencja z tej godziny będzie odprawiona o godz. 17.00. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby parafii.
  2. Dziś początek nowenny przed uroczystością św. Józefa.
  3. W poniedziałek o godz. 19.00 „Spotkanie ze Słowem Bożym” – rozważanie Ewangelii według św. Marka; w środę spotkanie Grupy Biblijnej.
  4. W piątek Droga krzyżowa: godz. 8.00, 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych), po Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu na Mszę św. i na Drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie młodzież z klas VIII i ich rodziców, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  5. Od soboty po każdej Mszy św. rozpoczniemy nowennę w intencji naszej Ojczyzny przed Dniem Świętości Życia (25 marca).
  6. 23 marca, w przeddzień 80 rocznicy zamordowania bł. Rodziny Ulmów, przejdzie z Łańcuta do Markowej pielgrzymka w intencji ochrony życia; rozpoczęcie o godz. 9.00 w parafii pw. św. Michała Archanioła. Można również udać się bezpośrednio do Markowej własnym samochodem; można też zapisać się w zakrystii (pojedzie autobus, jeśli będzie odpowiednia ilość chętnych). Szczegóły na stronie internetowej naszej archidiecezji i w zakrystii.
  7. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. W naszym mieście rozpocznie się 22 marca Mszą św. o godz. 20.00 w kaplicy św. Maksymiliana. Szczegóły i zapisy w internecie.
  8. Dziękuję Róży Nr 17 św. Bernadety, Nr 13 św. Anny, Nr 11 bł. Bronisławy i Nr 7 św. Cecylii za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać.
  9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Annę Dąbrowską, Stanisława Soczka, Marię Sługocką, Ewę Gierczak, Marię Rogozińską i Stanisławę Kopczak. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
10 marca 2024|