VI Niedziela zwykła – 11.02.2024 r.

 1. Dziś (wspomnienie Matki Bożej z  Lourdes) przeżywamy XXXII Światowy Dzień Chorego; to okazja do modlitwy za chorych i okazania im chrześcijańskiej miłości. Hasłem tegorocznego Dnia są słowa: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam (Rdz 2, 18). Leczyć chorego poprzez leczenie relacji”. Chorych zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 (będzie możliwość spowiedzi św.) i krótkie nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem połączone z obrzędem namaszczenia chorych.
 2. Dziś po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Olusia Wojciechowskiego, wnuka naszych parafian, który urodził się z wrodzoną łamliwością kości. Zebrane datki zostaną przekazane na jego leczenie rehabilitację. Prosimy o wsparcie w jego walce z tą ciężką i nieuleczalną chorobą. Serdecznie dziękujemy.
 3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości; zachęcamy do podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu.
 4. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego). Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty.
 5. Zalecamy, aby dla nieobecnych w tym dniu zabrać poświęcony popiół jako znak łączności z pokutującym Kościołem.
 6. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00, 18.30. Po sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do godz. 17.00. Zapraszamy do trwania przed Jezusem Eucharystycznym, by Go uwielbiać, dziękować, przepraszać i prosić, szczególnie o łaskę dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Koronka jak zwykle o godz. 15.00. Nowennę do MB Nieustającej Pomocy rozpoczniemy o godz. 16.40.
 7. W Stróżach Mszę św. w Środę Popielcową odprawimy o godz. 17.00, w Płowcach o godz. 18.00.
 8. W Środę Popielcową kancelaria parafialna nieczynna. W tym dniu przewodniczący KEP prosi o jałmużnę na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom w czasie wojny na Ukrainie. Tekst apelu w gablocie.
 9. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 10. W Wielkim Poście w każdy piątek Droga krzyżowa: godz. 8.00, 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych) i po Mszy św. o godz. 18.00. W Stróżach i Płowcach Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00.
 11. Od przyszłej niedzieli Gorzkie żale o godz. 17.00, w kościołach dojazdowych – bezpośrednio po Mszy św. Na tych nabożeństwach będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy na te rzewne wielkopostne nabożeństwa, aby jak najgłębiej w niknąć w tajemnicę naszego zbawienia. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 12. Od następnej niedzieli zapraszamy dzieci i ich rodziców na Mszę św. o godz. 9.30 z odpowiednią oprawą; chcemy, by to było na stałe.
 13. Ks. proboszcz chce odnowić Radę Duszpasterską; prosimy o zgłaszanie kandydatów na kartkach na tacę do końca lutego.
 14. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństw do św. Rity, patronki spraw trudnych i po ludzku sądząc beznadziejnych.
 15. Bierzmowanie w naszej parafii jest zaplanowane na 20 kwietnia (godz. 16.00), a I Komunia św. na 12 maja.
 16. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Eugeniusza Marca. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, …
12 lutego 2024|