Środa inna niż pozostałe. Zaczynamy Wielki Post

Dziś Środa Popielcowa. Dzień wymowny, pełen gestów, zadumy, rozpoczynający w liturgii Kościoła okres Wielkiego Postu. Dziś nie usłyszmy radosnych pieśni, podniosłego „Alleluja”. Liturgia nabiera swojej wyjątkowej, wielkopostnej powagi.

Przez najbliższe kilkadziesiąt dni będziemy przygotowywać się do świąt Paschalnych. Poprzez zadumę i refleksję pokłonimy się nad Męką Pana Jezusa. W Wielki Post wprowadzeni zostajemy przez liturgię mszalną połączoną z poświęceniem popiołu. Gdy przyjmujemy na swoje głowy popiół, znak żałoby i pokuty zdajemy sobie sprawę z ludzkiej ułomności i przemijalności człowieka.

Zachęcamy w tym czasie Wielkiego Postu do uczestnictwa w ciekawych inicjatywach i nabożeństwach:

W każdy poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywać będą się „Spotkania ze Słowem Bożym”. Podczas ich trwania będziemy szukać w Ewangelii wg. św. Marka odpowiedzi na zadane przez Chrystusa pytanie „A według was, kim jestem?. Warto przeznaczyć czas na Słowo Boże. Na spotkania zaprasza ks. Paweł Chyliński.

W każdy piątek będziemy podążać za kolejny stacjami Drogi Krzyżowej. Zapraszamy na nabożeństwa o godz. 8.00, 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych) i po wieczornej Mszy świętej ok. godz. 18.40. 

W niedziele zaś o godz. 17.00 sprawowane będą nabożeństwa Gorzkich Żali, podczas których głoszone będą kazania pasyjne.

Niech ten czas Wielkiego Postu będzie dla nas wszystkich czasem duchowego wzrostu.


Galeria zdjęć

Środa Popielcowa, 14.02.2024, fot. Zbigniew Krystyński

14 lutego 2024|