I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r.

 1. Dzisiaj nabożeństwo ku czci św. Rity.
 2. Dziś o godz. 17.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału. Podczas nabożeństwa będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W czwartek święto katedry św. Piotra, apostoła.
 4. W poniedziałek na godz. 19.00 zapraszamy do salki na plebanii na pierwsze „Spotkanie ze Słowem Bożym”, podczas którego rozważać będziemy Ewangelię według św. Marka – zaprasza ks. Paweł.
 5. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII i ich rodziców: poniedziałek – grupa I (osoby, których nazwiska rozpoczynają się od litery A do F), wtorek – grupa II (od G do L), środa – grupa III (od M do R), czwartek – grupa IV (od S do Z). Gdyby ktoś nie mógł ze swoją grupą, niech przyjdzie w dogodny dzień. Rozpoczynamy udziałem we Mszy św.
 6. W środę, 21 lutego, o godz. 17.40 spotkanie modlitewno-formacyjne dla młodych klas VIII i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej.
 7. W każdy piątek Droga krzyżowa o godz. 8.00, 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych), po Mszy św. o godz. 18.00. W Stróżach i Płowcach Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00.
 8. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.30 błogosławieństwo książeczek do modlitwy dla dzieci z kl. III.
 9. Rozpoczynamy zapisy młodzieży na Spotkanie Młodzieży AP, które odbędzie się w Łańcucie w dniach 5-7 kwietnia; zapisy do 1 marca w zakrystii lub u katechetów.
 10. Od kilku miesięcy w parafiach naszej archidiecezji trwa peregrynacja obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej parafii uroczystość nawiedzenia rozpocznie się w sobotę 9 marca. Rekolekcje wielkopostne przed nawiedzeniem obrazu NSPJ rozpoczniemy w środę 6 marca wieczorem.
 11. W wyniku zbiórki do puszek dla Olusia, na jego leczenie i rehabilitację, udało się zebrać 12193,31 zł i 20 euro. Rodzice składają wszystkim serdeczne – Bóg zapłać!
 12. Na 20 lutego w godz. 10.00-14.00 na rondzie Beksińskiego i św. Andrzeja Boboli odbędzie się protest rolników przeciwko niekontrolowanemu napływowi zboża z Ukrainy na teren UE, co jest przyczyną destabilizacji na rynku zbóż i powoduje trudną sytuację ekonomiczną rolników. W związku z tym prosimy o zrozumienie. Ta sprawa dotyczy wszystkich.
 13. Przypominamy przykazania kościelne:
 14. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.
  2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
  3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą .
  4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.
  5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.
 15. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Tadeusza Szczudlika i Henryka Sokół. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
18 lutego 2024|