Ekstremalna Droga Krzyżowa w Sanoku. Do wyboru 8 tras!

Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz kolejny wyruszy z Sanoka. Organizatorzy przewidzieli osiem tras, Trwają zapisy.

W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszyła w nocy 22 marca w ośmiu kierunkach. O godzinie 20:00 w Kaplicy pw. św. Maksymiliana Kolbe, odprawiona będzie Msza Święta na rozpoczęcie. Przygotowaliśmy także kilkadziesiąt krzyży brzozowych, które będzie można zabrać w samotną wędrówkę – zapowiadają organizatorzy.

O Ekstremalnej Drodze Krzyżowej po raz pierwszy usłyszano w 2009 roku za sprawą ks. Jacka Stryczka. Idea rozniosła się po całej Polsce, ale także i poza jej granicami. EDK polega na samotnej (lub w kilkuosobowej grupie) wędrówce po wyznaczonej trasie, podczas której jest czas na modlitwę, rozmyślanie nad własnym życiem, a także rozważanie stacji drogi krzyżowej. Zamysłem jest, aby każda z tras miała minimum 30 km, była pokonywana w nocy i w milczeniu. EDK wymaga wysiłku. Trasy niekiedy przebiegają przez tereny górskie, wzniesienia, tereny odległe od miast i zabudowań. Podczas nabożeństwa trzeba zmierzyć się z trudem, własnymi przeciwnościami, zwątpieniem, rezygnacją. Ma być to szansą na oderwanie się od codzienności, spojrzeniem na własne życie z innej perspektywy, a przede wszystkim głębokim spotkaniem z Chrystusem i zbudowaniem z Nim relacji.

Ekstremalna Droga Krzyżowa
22 marca 2024 r. (piątek)
Rozpoczęcie o godz. 20.00 w kaplicy pw. św. Maksymiliana Kolbe (Msza święta)

Dostępne trasy:

Więcej informacji na stronie: maksymilian.przemyska.pl/edk

Warto pamiętać, że na EKD można wybrać się w każdym czasie. Może każdy z nas ma inny czas na samotną wędrówkę, dlatego trasy znajdziesz poniżej, a dokładny opis i rozważania można dostać w Kaplicy św. Maksymiliana w Sanoku (ul. Zagrody 10), u ks. Michała Kozaka (tel. 723 404 313)

materiały organizatora
fot. edk.org

29 lutego 2024|