III Niedziela zwykła – 21.01.2024 r.

  1. Dziś Niedziela Słowa Bożego poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy do lektury Pisma św. i korzystania ze słowa Bożego na każdy dzień; można korzystać z fragmentów biblijnych, które stale są do dyspozycji wiernych za ławkami. Dziekuję tym, którzy je przygotowują.
  2. Dziś wspomnienie św. Agnieszki (Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka – polecajmy naszych seniorów opiece Bożej). Dziś o godz. 12.30 Msza św., a po niej nabożeństwo do św. Rity, patronki spraw trudnych i po ludzku sądząc beznadziejnych.
  3. Dziś na godz. 19.00 zapraszamy na Koncert Kolęd, który odbędzie się w naszym kościele. W koncercie wystąpią: Zespół Dziecięcy „SOULIKI”, Zespół Wokalny „SOUL” i Chór „SONORES” pod dyrekcją Pani dr Moniki Brewczak.
  4. W liturgii: środa – św. Franciszka Salezego, czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła (zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan), piątek – św. Tymoteusza i Tytusa.
  5. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII i ich rodziców: poniedziałek – grupa I (osoby, których nazwiska rozpoczynają się od litery A do F), wtorek – grupa II (od G do L), środa – grupa III (od M do R), czwartek – grupa IV (od S do Z). Gdyby ktoś nie mógł ze swoją grupą, niech przyjdzie w dogodny dzień. Rozpoczynamy udziałem we Mszy św.
  6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas szóstych we wtorek o godz. 18.00.
  7. W sobotę  27 stycznia o godz. 15.00 w MDK-u (naprzeciwko kościoła) odbędzie się prelekcja na temat św. abp Zygmunta Szczęsnego Felińskiego (200-lecie jego urodzin). Będą obecne jego relikwie.
  8. Niepubliczne Przedszkole Językowo-Artystyczne zaprasza; zajęcia w języku angielskim – szczegóły w gablocie.
  9. Pan Burmistrz Tomasz Matuszewski zaprasza mieszkańców Dąbrówka na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00, od godz. 17.00 do dyspozycji mieszkańców będą naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta.
  10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zofię Dembicką i Krystynę Kuczman; w Żurawicy został pochowany śp. Andrzej Wojdylak, a w Czudcu śp. Jerzy Lewko. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
21 stycznia 2024|