Dzień Babci i Dziadka

W niedzielę, 21 stycznia 2024 r. podczas uroczystej sumy zgromadziliśmy się razem z dziećmi z sanockich ochronek im. bł. Edmunda Bojanowskiego oraz Dzieciątka Jezus, ich rodzicami, babciami i dziadkami. Msza święta była ofiarowana w intencji babć i dziadków. Polecaliśmy ich z okazji święta, jakie przypada w kalendarzu na dzień 21 stycznia – Dzień Babci i 22 stycznia – Dzień Dziadka.

Modlitwa Benedykta XVI za babcię i dziadka:

Panie Jezu, narodziłeś się z Dziewicy Maryi, córki świętych Anny i Joachima. Patrz z miłością na dziadków na całym świecie. Ochraniaj ich! Oni są bogactwem dla rodzin, dla Kościoła i dla całego społeczeństwa. Wspieraj ich! Kiedy przybywa im lat, niech wciąż będą dla swojej rodziny mocnymi filarami wiary ewangelicznej, stróżami szlachetnych wartości rodziny, żywymi skarbcami trwałych tradycji religijnych. Spraw, by jako nauczyciele mądrości i odwagi przekazywali przyszłym pokoleniom owoce swoich dojrzałych doświadczeń ludzkich i duchowych.

Panie Jezu, pomagaj rodzinom i społeczeństwu doceniać obecność i rolę dziadków. Spraw, by nigdy nie byli zaniedbywani ani wykluczani, ale zawsze znajdowali szacunek i miłość. Pomagaj im żyć pogodnie i czuć się akceptowani przez wszystkie lata życia, jakimi ich obdarzasz.

Maryjo, Matko wszystkich żyjących, nieustannie otaczaj opieką dziadków, bądź z nimi podczas ziemskiej pielgrzymki, i niech za sprawą Twoich modlitw wszystkie rodziny spotkają się kiedyś w niebieskiej ojczyźnie, gdzie Ty czekasz na wszystkich ludzi, by ich przygarnąć w wielkim uścisku życia bez końca. Amen!


Galeria zdjęć

Msza święta w intencji babć i dziadków z okazji ich święta, 21.01.2024, fot. Zbigniew Krystyński

23 stycznia 2024|