Święto św. Szczepana – 26.12.2023 r.

  1. W liturgii: środa – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty (w kościele błogosławieństwo wina na Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00), czwartek – święto św. Młodzianków.
  2. Od 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Chcemy z każdą rodziną wspólnie się pomodlić i udzielić kolędowego błogosławieństwa. I tak w czwartek od godz. 9.00 odwiedzimy parafian mieszkających w Płowcach, piątek od godz. 9.00 – Stróże Małe, sobota od godz. 9.00 – ul. Rymanowska (numery parzyste), ul. Wiejska, ul. Kościuszki (numery parzyste), ul. Matejki. Prosimy, by przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyżyk, świece, wodę święconą. Niech wszyscy domownicy zbiorą się na wspólną modlitwę i spotkanie duszpasterskie.
  3. W niedzielę Święto Świętej Rodziny. Suma w intencji jubilatów, którzy w tym roku obchodzą jubileusze lub rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Można jeszcze się zapisać w zakrystii.
  4. W niedzielę o godz. 16.00 Msza św. i nabożeństwo na zakończenie R.P. 2023. Zapraszamy wszystkich parafian, aby wyśpiewać uroczyste „Te Deum” za otrzymane łaski oraz przeprosić Pana Boga za nasze słabości i grzechy. Za udział w nim można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Będzie też Msza św. o godz. 18.00.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do godnego wystroju kościoła i całej liturgii adwentowej i bożonarodzeniowej. Dziękuję kapłanom za głoszenie kazań adwentowych i wszelkie zaangażowanie duszpastersko-wspólnotowe. Dziękujemy p. Józefowi Pęcakowi, jego bratu, panom kościelnym za przygotowanie szopki, s. Ewie za dekoracje kościoła, osobom zaangażowanym w ustrojenie choinek, organistom, służbie liturgicznej pod kierunkiem ks. Kamila Jaworskiego, grupom parafialnym, zespołowi Soul, chórowi Sonores pod dyr. p. dr Moniki Brewczak, paniom sprzątającym kościół, paniom pracującym w kuchni i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!
27 grudnia 2023|