Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2023 r.

 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny; po Mszy św. można ucałować relikwie bł. Rodziny Ulmów.
 2. Dziś o godz. 16.00 Msza św. i nabożeństwo na zakończenie R.P. 2023. Zapraszamy wszystkich parafian, aby wyśpiewać uroczyste „Te Deum” za otrzymane łaski oraz przeprosić Pana Boga za nasze słabości i grzechy. Za udział w nim można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Będzie też Msza św. o godz. 18.00.
 3. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok, dzień modlitw o pokój na świecie. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Imienia Jezus, modlitwa o pokój. Wystawienie trwać będzie do godz. 16.00.
 4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji wizyty duszpasterskiej spowiedź w kościele parafialnym jak i w kościołach dojazdowych odbędzie się w piątek od godziny 16.00.
 5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego; na każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Można je będzie sobie wziąć, ewentualne ofiary na działalność LSO naszej parafii.
 6. 6 stycznia (sobota) w uroczystość Objawienia Pańskiego – tradycyjnie odbędzie się w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Zapraszamy na to wydarzenie wiary. Nie zapomnijmy w tym dniu o Mszy św. Wyjdziemy z kaplicy rektoratu św. Maksymiliana o godz. 13.30, pójdziemy na Rynek, a stamtąd na Plac Harcerski.
 7. W sobotę Męski Różaniec o godz. 8.00 i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00.
 8. W niedzielę Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych.
 9. W Nowy Rok przyjedzie do nas brat paulista z wydawnictwem „Ewangelia na każdy dzień”.
 10. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska – tzw. kolęda. Kancelaria w dniach kolędy będzie otwarta tylko w godzinach dopołudniowych. W nagłych przypadkach o posługę można prosić kapłana po każdej Mszy św. Wizyta duszpasterska w nadchodzącym tygodniu przedstawiać się będzie następująco:

2.01. wtorek (od godz. 16.00) – ul. II Pułku Strzelców Podhalańskich, Emilii Plater, Parkowa, Szopena, Zacisze, Tchorznickiego, Traugutta, Żwirki i Wigury, Dmowskiego;

3.01. środa (od godz. 16.00) – ul. Heweliusza, Lenartowicza, Modrzewskiego;

4.01. czwartek (od godz. 16.00) ul. Kopernika.

 1. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Annę Drwięgę i Macieja Gorczycę. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
30 grudnia 2023|