III Niedziela Adwentu – 17.12.2023 r.

 1. Dzisiaj niedziela jest zwana Niedzielą Gaudete; Pan jest blisko. Na godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do św. Rity.
 2. Od dziś do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. wielkie antyfony. Zachęcamy do udziału w roratach.
 3. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 4. Zachęcamy do zapisywania chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w sobotę 23 grudnia od godz. 9.00. Prosimy zapisywać w zakrystii.
 5. Tradycją naszej parafii jest Eucharystia w intencji Jubilatów sakramentu małżeństwa, sprawowana w Niedzielę Świętej Rodziny (31 grudnia) o godz. 11.00. Zachęcamy, by małżeństwa, które przeżywały w obecnym roku swój Jubileusz, zgłosiły to w zakrystii. Razem będziemy prosić dla Was o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i potrzebne łaski.
 6. W naszej parafii i u oo. Franciszkanów spowiedź przedświąteczna odbędzie się w czwartek (od godz. 14.00 do 18.00; przerwa o godz. 16.00) i w piątek w godz. 8.30 – 12.00 i 14.00 – 18.00 z półgodzinnymi przerwami o 10.00 i 16.00.
 7. W sobotę rocznica święceń biskupich ks. abpa Adama Szala, a w niedzielę dzień jego imienin; polecajmy czcigodnego solenizanta w modlitwie.
 8. Za tydzień Wigilia – nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00; pasterka w farze o godz. 24.00, w Stróżach i Płowcach o godz. 22.00.
 9. Z racji spowiedzi kancelaria parafialna będzie zamknięta. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z księżmi po każdej Mszy św. w zakrystii lub telefonicznie.
 10. Dziś ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Alinę Pachołek i Michała Olijara ze Stróżów Małych. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
17 grudnia 2023|