II Niedziela Adwentu – 10.12.2023 r.

 1. Dziś dzień modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie i zbiórka do puszek na potrzeby tamtego Kościoła. Dziękuję za pomoc Akcji Katolickiej. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za ofiary składamy Bóg zapłać!
 2. W liturgii: wtorek – NMP z Guadalupe, środa – św. Łucji, czwartek – św. Jana od Krzyża. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. i nie odkładania tego sakramentu na ostatnią chwilę. Spowiedź św. w naszej parafii będzie w czwartek i piątek przed ostatnią niedzielą Adwentu.
 3. Rano o godz. 6.00 i wieczorem o godz. 18.00 odprawiamy roraty. Może byłoby warto – mimo braku czasu – zmobilizować się do uczestnictwa?…
 4. Spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z kl. VIII we wtorek; początek o godz. 18.00. Prosimy o obecność rodziców.
 5. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, które rozpoczynamy Mszą św. o godz. 12.30. Słowo Boże będzie głosił o. René Agbonou, kombonianin z Togo.
 6. Nasi panowie kościelni zakończyli roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Wyrażają serdeczną wdzięczność za otwarte domy, mieszkania i za złożone przy tej okazji ofiary. Jeśli zostało opuszczone mieszkanie lub dom, przepraszamy za niedopatrzenie, a wszystkich, którzy potrzebują opłatków, zapraszamy do zakrystii.
 7. Caritas przygotowała świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabycie takiej świecy przyczyni się do zgromadzenia funduszy na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych, wielodzietnych i niepełnych, a także dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Zapalona na wigilijnym stole świeca przypomina o konieczności uwrażliwienia na potrzeby najuboższych. Minimalna ofiara – 10 zł za małą świecę i 25 zł za dużą.
 8. Starosta Sanocki oraz Dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku zapraszają na XII Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 17 grudnia w godz. 11.00 – 14.00 na Rynku Galicyjskim w Sanockim Skansenie.
 9. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na działalność LSO naszej parafii.
 10. Nasza parafia w okresie ferii zimowych organizuje z firmą Rakso pielgrzymkę do Włoch; plan w gablocie.
 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Czesławę Ruda i Grażynę Gurgul. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
10 grudnia 2023|