I Niedziela Adwentu – 3.12.2023 r.

 1. Dziś początek Adwentu i nowego roku liturgicznego, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Uczestniczę w życiu Kościoła”. We wszystkie dni Adwentu, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, o godz. 6.00 i 18.00 będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Zachęcamy do licznego udziału. Wzorem lat poprzednich zapraszamy do udziału w roratach dzieci – na Mszę św. wieczorem – by z lampionami uczestniczyły w procesji do ołtarza, a potem w roratach. Zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież z kl. VIII przygotowującą się do bierzmowania. Postanówmy sobie uczestnictwo w tych nabożeństwach; to naprawdę piękna polska tradycja.
 2. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych; taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek – św. Barbary, środa – św. Mikołaja, czwartek – św. Ambrożego, piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, święto patronalne Sióstr Służebniczek NMP. Msze św. w tym dniu: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30; w Stróżach o godz. 16.00, w Płowcach o godz. 17.00. Pamiętajmy w tym dniu o Godzinie Łaski (12.00 – 13.00), kiedy to będziemy trwali w naszym kościele na modlitwie; możemy modlić się również w domu. Maryja powiedziała pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari: „Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”.
 4. 6 grudnia zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę św., a po niej spotkanie ze św. Mikołajem. Biuro św. Mikołaja będzie czynne od godz. 16.00 w środę na plebanii.
 5. W środę po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej.
 6. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z kl. III otrzymają poświęcone medaliki; zapraszamy całe rodziny.
 7. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc tym Kościołom; proszę o pomoc Akcję Katolicką. Taca będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła i parafii.
 8. W sobotę przed Uroczystością Chrystusa Króla w czasie pielgrzymki Akcji Katolickiej do katedry w Przemyślu nominację na prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej otrzymała p. Iwona Niezgoda. Życzymy Bożego błogosławieństwa w wypełnianiu powierzonych zadań. Dziękujemy dotychczasowej p. prezes Teresie Stareńczak za wieloletnią posługę, zaangażowanie w życie duchowe naszej parafii, niezliczone pielgrzymki i świadectwo wiary. Bóg zapłać! Zapraszamy do zaangażowania się w Akcję Katolicką.
 9. Ciąg dalszy roznoszenia opłatków od poniedziałku do piątku od godz.16,

Poniedziałek: ul.Sikorskiego, Słowackiego, Kościuszki

Wtorek: ul. Krzywa, Stara, Szkolna, Polna, Południowa, Jasna.

Środa: ul. Jarzębinowa, Szczudliki, Konopnickiej, Tysiąclecia,

Czwartek: ul. Krucza, Żurawia, Gołębia, Jastrzębia, Krakowska,

Piątek: ul. Głowackiego.

 1. Podczas zbiórki na ozdoby choinkowe do kościoła uzbierano kwotę 6172 zł. Zakupione zostały nowe bombki na choinki, 4 zestawy światełek i gwiazdy na czubki choinek. Wszystkim ofiarodawcom, a szczególnie Różom Różańcowym, dziękujemy za pomoc.
 2. W następny weekend odbędą się rekolekcje muzyczne w Rzepedzi. Po zakończonych rekolekcjach w naszym kościele odbędzie się od godz. 14.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej Msza św. o godz. 16.00 z oprawą chóralną na 4 głosy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Nasza parafia w okresie ferii zimowych organizuje z firmą Rakso pielgrzymkę do Włoch Padwa, Trydent, Werona, Mediolan, Turyn, Bolonia, Florencja, Siena, San Marino). Szczegóły w gablocie i u ks. Jacka.
 4. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Leszka Drożdża i Danutę Bujak. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
3 grudnia 2023|