Gościliśmy o. René Agbonou

17 grudnia br. w trzecią niedzielę adwentu, zwaną niedzielą „Gaudete” gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej o. René Agbonou, kombonianina z Togo. Kapłan głosił Słowo Boże na każdej Mszy Świętej.

O. René posługuje w Zgromadzeniu Misjonarzy Kombanianów w Krakowie. Założycielem Zgromadzenia jest św. Daniel Comboni, który odznaczał się całkowitym oddaniem sprawie misji. Dla niej przemawiał, żył i umarł ze słowami na ustach: „Ja umieram, ale dzieło moje nie umrze”.

Dzisiaj świadectwo życia Comboniego jest obecne w sercach prawie 1600 misjonarzy, 1400 sióstr zakonnych i 600 misjonarek świeckich, którzy swym stylem życia i działalnością całkowicie poświęcają się służbie misyjnej wśród narodów i grup etnicznych jeszcze nie znających Dobrej Nowiny lub zewangelizowanych niedostatecznie.

Misjonarze żyją i pracują we wspólnotach międzynarodowych, poprzez które starają się dawać świadectwo przyjaźni, solidarności braterskiej i powszechności Kościoła oraz razem iść za Chrystusem żyjąc radami ewangelicznymi czystości, posłuszeństwa i ubóstwa.


Galeria zdjęć

Wizyta o. René Agbonou, 17.12.2023, fot. Zbigniew Krystyński

 

18 grudnia 2023|