XXXIII Niedziela zwykła – 19.11.2023 r.

 1. Dziś o godz. 12.30 Msza św., a po niej comiesięczne modlitewne spotkanie ze św. Ritą, patronką spraw po ludzku trudnych i beznadziejnych. Prosimy o wypisywanie intencji, z którymi przyjdziemy na to nabożeństwo.
 2. Dziś o godz. 15.00 będzie specjalne nabożeństwo, podczas którego można przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła; zapraszamy również tych, którzy go noszą. Dziś z okazji 10 rocznicy nawiedzenia i 5 rocznicy poświęcenia figury św. Michała Archanioła słowo Boże głosi ks. Robert, michalita.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną (-ły) poświęcone opłatki na stół wigilijny, które od poniedziałku 20 listopada będą roznoszone przez naszych panów kościelnych: Zbigniewa Krystyńskiego i Edwarda Orybkiewicza od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.30. Panowie kościelni przynosząc opłatki na stół wigilijny będą zwiastunami zbliżających się radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego. Plan roznoszenia opłatków:

– poniedziałek – ul. Heweliusza i Kopernika 10, 8, 6;

– wtorek – ul. Kopernika 4, II Pułku Strzelców Podhalańskich, Zacisze, Dmowskiego, Matejki, Wiejska, Rymanowska (numery parzyste);

– środa – ul. Chopina, Parkowa, Mickiewicza, Sokoła, Lenartowicza, Sobieskiego;

– czwartek – ul. Sobieskiego, Zamkowa, Joselewicza, Cerkiewna;

– piątek – ul. Kościuszki, Piłsudskiego, Kazimierza Wielkiego, 3 Maja, Grodka;

– sobota – tzw. Okołowiczówka.

Tak, jak co roku, prosimy Was, parafianie, przyjmijcie ich z otwartym sercem.

 1. W liturgii: poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, wtorek – Ofiarowanie NMP, środa – św. Cecylii, piątek – św. męczenników wietnamskich, niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego i święto Akcji Katolickiej oraz KSM-u; odpust w parafii Chrystusa Króla w Sanoku – Msza św. odpustowa o godz. 11.30.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas szóstych w środę.
 3. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych wraz z rodzicami (o ile to możliwe); i tak: poniedziałek grupa I (osoby, których nazwiska rozpoczynają się od litery A do F), wtorek grupa II (od G do L), czwartek grupa III (od M do R), piątek grupa IV (od S do Z). Przyjdźcie już na nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30.
 4. W sobotę pielgrzymka Akcji Katolickiej do katedry w Przemyślu.
 5. W sobotę odbędzie się w naszym kościele dekanalne dziękczynienie za beatyfikację rodziny Ulmów i przyjęcie ich relikwii. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00 katechezą nt. życia rodzinnego i modlitwą za rodziny; o godz. 18.00 Msza św. z przekazaniem relikwii, której będzie przewodniczył abp Adam Szal. W spotkaniu będą uczestniczyć kapłani i wierni z całego dekanatu. Serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę na sumie odbędzie się błogosławieństwo kandydatów do posługi ministranta.
 7. Dziękuję serdecznie za ofiarę Róży nr 7 św. Cecylii, Róży nr 13 św. Anny i Róży nr 22 św. Zygmunta Gorazdowskiego i wielu parafianom przekazującym ofiary na konto parafii. Niech Pan Bóg wynagrodzi czynione dobro. Bóg zapłać!
 8. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć ojca ze zgromadzenia oblatów z Zahutynia, który będzie głosił słowo Boże. Przy tej okazji będzie można nabyć kalendarz na przyszły rok.
 9. Ogłoszenie Pana Burmistrza: W najbliższy wtorek o godz. 18.00 w świetlicy Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej odbędzie się spotkanie Burmistrza Miasta Sanoka Tomasza Matuszewskiego z mieszkańcami dzielnicy Zatorze. Od godz. 17.00 na mieszkańców będą czekać naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta – będzie możliwe załatwienie lub zgłoszenie pilnych spraw.
 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Antoninę Nowak i Wiesławę Szul. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
19 listopada 2023|