Patronalne święto Akcji Katolickiej

W niedzielę, 26 listopada 2023 r., w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, swoje święto patronalne obchodziła Akcja Katolicka w Polsce.

Z tej okazji członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z archidiecezji przemyskiej spotkali się, w przeddzień uroczystości (25.11.2023) w archikatedrze w Przemyślu wraz ze swymi księżmi asystentami. Uroczystej Mszy św., przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Adam Szal, metropolita przemyski.

Wcześniej Członkowie Akcji Katolickiej, zgromadzeni w Wyższym Seminarium Duchownym, wysłuchali referatu ks. prał. Józefa Niżnika, na temat funkcjonowania Akcji Katolickiej. Następnie zostały wręczone nominacje nowo powołanym Prezesom przez Księdza Arcybiskupa na kolejną czteroletnią kadencję.

Z naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej udział wzięło 6 członków. Nominację na Prezesa odebrała Iwona Niezgoda.

W niedzielę, 26 listopada 2023 r., o godz. 11-tej w naszym kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku, została odprawiona Msza św. z prośbą o błogosławieństwo Boże dla ks. proboszcza/asystenta i członków naszego Oddziału. Mszy św. przewodniczył ks. Kamil Jaworski, a kazanie wygłosił o. oblat Dariusz Galant z Zahutynia, nawiązując również do Akcji Katolickiej. Członkowie Akcji Katolickiej podjęli pierwsze i drugie czytanie, i składali dary ofiarne..

Podczas tej Mszy św. miało miejsce również, bardzo wzruszające, błogosławieństwo 4 kandydatów na ministrantów, którym życzymy, pełnej gorliwości i pokory, służby Jezusowi Chrystusowi i ludziom.

Msza św. miała uroczysty charakter w obecności relikwii i obrazu Błogosławionej Rodziny Ulmów, a po jej zakończeniu członkowie Akacji Katolickiej modlili się do Pana Boga za swoje rodziny, za wstawiennictwem Błogosławionych.

Księdzu Kamilowi serdecznie dziękujemy za przygotowanie i przewodniczenie Mszy św. życząc dalszego, pomyślnego rozwoju Liturgicznej Służby Ołtarza. Szczęść Boże!

Teresa Stareńczak
fot. Jacek Lipiński


Galeria zdjęć

Patronalne Święto Akcji Katolickiej – Msza święta o godz. 11.00, 26.11.2023, fot. Jacek Lipiński

27 listopada 2023|