Musical o nie(wiernej) Polsce – fotorelacja

Dawkę patriotyzmu i żywą lekcję historii wprowadzającą w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zafundowali widzom występujący w spektaklu muzycznym „o (nie)wiernej Polsce”. Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem wspólnie z Parafią pw. Przemienienia Pańskiego i Akademią Wokalno-Aktorską MF. Artis z Brzozowa w miniony weekend zaprosili do wspólnego włączenia się w historię Polski wystawiając aż trzy spektakle w Sanockim Domu Kultury.

– Nigdy nie możemy zapomnieć wielkich a zarazem zwykłych polskich patriotów, którzy po prostu kochali naszą Ojczyznę. Jednak historia ich życia pokazuje, że często była to miłość połączona z wiernością aż po przelanie krwi. Dziś wszyscy: dzieci, młodzież a nawet dorośli sprzedają chrześcijańskie wartości, za ochłapy płytkiego i wygodnego życia. Pojawiają się jednak i tacy, którym zależy na wszechstronnym rozwoju i chcą przekazać lokalnej społeczności, swoim rodzinom, znajomym, dzieciom i młodzieży fundamentalne wartości. Temu służy Musical o (nie)Wiernej Polsce – mówił ks. Dominik Długosz, organizator przedsięwzięcia.

Na deskach Sanockiego Domu Kultury zaprezentowało się ponad 100 artystów-amatorów. Musical o (nie)wiernej Polsce połączył pokolenia. Do występu zaangażowano dużą liczbę dzieci, młodzieży i dorosłych. Również widownia zgromadziła zarówno dorosłych jak i młodszych. Bezpłatne wejściówki rozeszły się na długą przed premierą. Wszystkie trzy występy odbyły się przy pełnej publiczności.

Musical o (nie)wiernej Polsce to kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Rozpaleni Duchem. Początkiem roku również w SDK-u wystawiono przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami”. Z kolei w maju w amfiteatrze Muzeum Budownictwa Ludowego zorganizowano koncert „Rozpaleni Duchem”

tekst i zdjęcia pochodzą ze strony eSanok.pl


Galeria zdjęć

Musical o (nie)wiernej Polsce, 05.11.2023, fot. eSanok.pl

5 listopada 2023|