Dekanalne dziękczynienie za beatyfkację Rodziny Ulmów

Dekanat Sanok I w sobotę, 25 listopada 2023 r., w sanockiej farze, dziękował Panu Bogu za dar beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich Dzieci.

O godzinie 17.00 ks. dr Grzegorz Czerwonka wygłosił konferencję na temat wychowania do wiary w rodzinie. Następnie odmówiono modlitwę różańcową. Eucharystii odprawionej o godz. 18.00 przewodniczył J.E. ks. abp Adam Szal, koncelebrując Najświętszą Ofiarę wraz z kapłanami poszczególnych parafii sanockiego dekanatu.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele parafii z naszego dekanatu odebrali z rąk Księdza Arcybiskupa relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów.

Beatyfikacja Rodziny Ulmów z Markowej, którą przeżywaliśmy 10 września 2023 r. była dla naszej Ojczyzny wyjątkowym momentem. Błogosławiona Rodzina Ulmów, Józef i Wiktoria oraz siedmioro ich dzieci, to polska rodzina pochodząca z wsi Markowa na Podkarpaciu. Podczas II wojny światowej, podobnie jak wielu Polaków, ryzykowali ukrywając w swoim domu obywateli narodowości żydowskiej. Za swoje dobro i świadectwo wiary zostali zamordowani przez niemieckich okupantów 24 marca 1944 r.

biografia za: przemyska.pl


Galeria zdjęć

Dziękczynienie za beatyfikację Rodziny Ulmów, 25.11.2023, fot. Jacek Lipiński

26 listopada 2023|