5. rocznica poświęcenia pomnika św. Michała Archanioła

Figura św. Michała Archanioła już od 5 lat wpisuje się w krajobraz miasta. Sobotni wieczór, 18 listopada był okazją do spotkania wszystkich, którzy w sposób materialny i duchowy przyczynili się do powstania tego pomnika.

Uroczystości organizowane przez Komitet Budowy Pomnika św. Michała Archanioła odbyły się w minioną sobotę. O godzinie 18.00 została odprawiona Msza święta w 5. rocznicę poświęcenia figury św. Michała Archanioła. Eucharystii przewodniczył ks. Robert Ryndak CSMA ze Zgromadzenia Św. Michała Archanioła. Michalita głosił również Słowo Boże zarówno podczas sobotnich uroczystości jak i następnego dnia podczas niedzielnych Eucharystii. W koncelebrze udział wzięli także ks. dr Roman Froń oraz ks. Kamil Jaworski. Uroczystości uświetnił muzycznie Zespół Wokalny Soul pod kierownictwem dr Moniki Brewczak

Lolejnego dnia o godz. 15.00 w sanockiej farze podczas specjalnego nabożeństwa, można było przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła.

Pomnik świętego Michała Archanioła został posadowiony na Placu św. Michała 14 listopada 2018 roku. Trzy dni później poświęcił go ks. abp Adam Szal.

Inicjatywa budowy pomnika i prace związane z jego realizacją rozpoczęły się w roku 2012. Z pomysłem powstania figury wyszła Henryka Tymoczko, radna Rady Miasta Sanoka. Szybko zawiązał się Komitet Budowy Pomnika. Koszt budowy wyniósł 200 tys. zł. Środki na budowę pomnika pochodziły wyłącznie ze zbiórek, od darczyńców i ofiarodawców.

Pomnik patrona miasta został odlany z brązu. Liczy 5 metrów wysokości i przedstawia postać świętego z mieczem w uniesionej ręce i wężem pod stopą.

źródło: eSanok.pl


Galeria zdjęć

5. rocznica poświęcenia pomnika św. Michała Archanioła, 18.11.2023, fot. eSanok.pl

20 listopada 2023|