XXX Niedziela zwykła – 29.10.2023 r.

 1. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. We wtorek zakończymy tegoroczne nabożeństwa różańcowe.
 2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 3. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych jutro spowiadamy przed i w czasie Mszy św., a we wtorek od godz. 17.00. Spowiedź św. w Płowcach i Stróżach będzie w poniedziałek od godz. 16.00. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św., aby móc ofiarować zmarłym przyjęte Komunie św. i zyskane odpusty.
 4. Odpusty za zmarłych:

– W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny, który ofiarują za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pokuty, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca św.

– W każdym dniu listopada można zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy choćby tylko w myśli pomodlić się za zmarłych oraz odmówić jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca św. Pozostałe warunki takie jak podano wyżej. Do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałe dni – cząstkowy.

 1. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 zgromadzimy się na cmentarzach. Na cmentarzu centralnym zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a po niej procesja z modlitwami za zmarłych. Na cmentarzu południowym o godz. 14.00 będzie także Msza św. i modlitwy za zmarłych. W Stróżach i Płowcach Msze św. jak w niedziele; po nich bezpośrednio odbędą się procesje na miejscowe cmentarze.
 2. 2 listopada (czwartek) – Dzień Zaduszny – liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli tych, którzy potrzebują naszego wsparcia modlitewnego, by mogli osiągnąć wieczne szczęście. Porządek Mszy św. jak w każdy powszedni dzień; dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, po której odprawimy w naszym kościele procesję za zmarłych; procesja za zmarłych będzie również o godz. 17.30.
 3. W piątek o godz. 17.30 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach.
 4. W piątek spowiedź św. od godz. 16.00. W I sobotę odwiedzimy chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00. Męski Różaniec o godz. 7.30, o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.
 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych na sanockich cmentarzach będą kwestować nasze organizacje charytatywne: Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, jak również Stowarzyszenie Opieki nad Starymi Cmentarzami w Sanoku. Dochód z kwesty będzie przeznaczony na ich działalność statutową.
 6. Za tydzień taca będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji; o godz. 17.00 zmiana tajemnic róż różańcowych – różaniec ofiarujemy za zmarłych członków Żywego Różańca.
 7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Lucynę Długosz i Józefa Kosmana z Płowiec. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
29 października 2023|