XXVIII Niedziela zwykła – 15.10.2023 r.

  1. Trwa miesiąc październik – zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00, w dni powszednie o godz. 17.30. Dzisiaj, jak zwykle w trzecią niedzielę miesiąca, nabożeństwo ku czci św. Rity.
  2. Dziś przeżywamy 23 Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Po Mszach św. zbiórka na cele Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Dziękuję członkom Akcji Katolickiej.
  3. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej i rocznica święceń biskupich ks. abpa Józefa Michalika, wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego (w tym dniu 25 rocznica śmierci Ks. Mariana Burczyka – pamiętajmy w modlitwie), środa – święto św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia, piątek – św. Jana Kantego.
  4. W środę o godz. 17.30 spotkanie modlitewno-formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i ich rodziców. W środę również po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej. Zapraszamy.
  5. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII rozpoczną się udziałem w nabożeństwie różańcowym o godz. 17.30 – zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami (o ile to możliwe); i tak: poniedziałek grupa I (osoby, których nazwiska rozpoczynają się od litery A do F), wtorek grupa II (od G do L), czwartek grupa III (od M do R), piątek grupa IV (od S do Z).
  6. W sobotę 21 października pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do bazyliki archikatedralnej w Przemyślu; początek o godz. 9.30.
  7. Za tydzień będziemy liczyć wiernych uczestniczących we Mszy św.
  8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Kazimierę Gaworecką. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie, …
16 października 2023|