XXV Niedziela zwykła – 24.09.2023 r.

  1. W liturgii: środa – św. Wincentego a Paulo, czwartek – św. Wacława, piątek – uroczystość św. Michała Archanioła, patrona naszego miasta, sobota – św. Hieronima.
  2. Za tydzień taca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  3. Zapraszamy w środę na adorację Najświętszego Sakramentu; o godz. 15.00 wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla dzieci z klas III i ich rodziców przed I spowiedzią i Komunią św. (SP 2 i SP 8). I Komunia św. będzie jak zwykle w drugą niedzielę maja, tj. 12 maja. Prosimy parafian o modlitwę w intencji rodziców i dzieci, by jak najlepiej przygotowali się do tych ważnych uroczystości.
  5. W niedzielę 1 października na sumie błogosławieństwo i wręczenie różańców dla dzieci z klas III.
  6. Prosimy i przypominamy, że obowiązkiem katolickich rodziców, którzy na chrzcie swoich dzieci zobowiązywali się do wychowania ich w wierze katolickiej, jest troska o ich udział w katechezie, jak również we Mszy św. niedzielnej. Serdeczną prośbę w tym względzie kierujemy do dziadków, by nie ustawali w wysiłkach w przekazywaniu wiary młodemu pokoleniu.
  7. 7. Dziękujemy za ofiarę na potrzeby kościoła z Róży Nr 15 św. Weroniki. Bóg zapłać!
  8. Starosta Sanocki, Rektor Uczelni Państwowej im. Jana Grodka, Dyrekcja Muzeum Historycznego w Sanoku i Fundacja Pro Artis zapraszają na konferencję popularno-naukową poświęconą Błogosławionej Rodzinie Ulmów i Polakom ratującym Żydów w czasie II Wojny Światowej. Wykłady zostaną uświetnione koncertem zespołu Soul. Wydarzenie odbędzie się w Auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego Uczelni Państwowej Jana Grodka w Sanoku w piątek, 29 września, o godzinie 12.00.
  9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Irenę Chrobak i Danutę Maciejewską-Baraniewicz. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
28 września 2023|