XXIII Niedziela zwykła – 10.09.2023 r.

 1. Dziś taca na potrzeby parafialne; za tydzień na Archidiecezjalne Radio Fara. Dziś beatyfikacja rodziny Ulmów.
 2. W liturgii: środa – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego (odpust w Bukowsku i u Ojców Franciszkanów), piątek – NMP Bolesnej (w Stróżach Msza św. odpustowa ku czci NMP Bolesnej o godz. 18.00; zapraszamy głównie wszystkich mieszkańców Stróżów Małych), sobota – świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 3. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (Suche Dni Jesienne). Od dzisiaj rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania. Prosimy o szczerą modlitwę w intencji młodego pokolenia i ich rodziców oraz wychowawców i nauczycieli. Prosimy o szczerą modlitwę w intencji młodego pokolenia i ich rodziców oraz wychowawców i nauczycieli.
 4. Zbiórka ministrantów we czwartek po Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie RAM-u; zapraszamy młodzież od kl. VII.
 6. W sobotę (16 września – jak co miesiąc) w Strachocinie modlitewne spotkanie ze św. Andrzejem Bobolą o godz. 16.30 na Bobolówce; kazanie wygłosi kard. Gerhard Ludwik Müller.
 7. Za tydzień Światowy Dzień Sybiraka (Msza św. w 84 rocznicę napaści sowieckiej na Polskę); Msza św. o godz. 11.00 w intencji o Boże błogosławieństwo dla Sybiraków i szczęście wieczne dla zmarłych.
 8. Za tydzień do południa kazania będzie głosił ks. Jan Smoła, diecezjalny moderator Żywego Różańca; przywiezie z sobą obraz bł. Pauliny Jaricot i jej relikwie oraz książkę o Żywym Różańcu.
 9. Wszystkich chętnych, którzy chcą zdobyć dyplom kwalifikowanego organisty lub doskonalić swoje umiejętności w grze na organach i prowadzeniu chóru, zapraszamy na przesłuchanie, które odbędzie się w sobotę, 16 września 2023 r., o godz. 10.00 w budynku Archidiecezjalnego Instytutu Muzyki Sakralnej w Przemyślu (ul. Zamkowa 3). A organistów brakuje.
 10. Rektorat św. Maksymiliana zaprasza na plenerowy koncert dziękczynny za beatyfikację Rodziny Ulmów 17 września (niedziela) o godz. 17.00. Tydzień później IV Rodzinny Bieg św. Maksymiliana. Szczegóły i zapisy w Internecie.
 11. Księża Michalici zapraszają na Spotkanie Młodych do Miejsca Piastowego w dniach 15-17 września w sanktuarium Świętego Michała Archanioła. Więcej informacji na stronie festiwalmocy.pl i na plakacie w gablocie.
 12. Sanocki Dom Kultury zaprasza na XXXII Festiwal im. Adama Didura w dniach 18-28 września. Szczegóły na ogłoszeniu przy kościele.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Marię Połojko i Janinę Franków. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
9 września 2023|