„Wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi”. Męski różaniec na ulicach miasta

W pierwsze soboty miesiąca, mężczyźni gromadzą się w sanockiej farze wokół idei „Męskiego różańca”. Nabożeństwo sprawowane od ponad roku gromadzi cyklicznie ponad 200 mężczyzn.

5 sierpnia o godz. 7.30 rozpoczęła się Msza święta w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Przewodniczył jej ks. dziekan dr Roman Froń wraz z kapłanami: ks. Piotrem Bukiem, proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku, ks. Kazimierz Siekierko z Drohiczyna oraz o. Roman, franciszkanin z parafii pw. Krzyża Świętego w Sanoku. Kazanie wygłosił ks. prałat Piotr Buk.

Po Eucharystii odbyło się rozważanie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Następnie uczestnicy nabożeństwa przeszli ulicami Sanoka modląc się na różańcu.

Męski różaniec to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Charakteryzuje się tym, iż biorą w nim udział tylko mężczyźni, odmawiając publicznie na ulicach miasta modlitwę różańcową. W Polsce odprawiane jest w wielu miastach. Na Podkarpaciu odbywa się m. in. w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Jarosławiu i Starej Wsi. W Sanoku zostało zapoczątkowane w maju 2022 roku i odbywa się co miesiąc w każdą pierwszą sobotę.

źródło: eSanok.pl


Galeria zdjęć

Męski różaniec, 05.08.2023, fot. Zbigniew Krystyński / esanok.pl

6 sierpnia 2023|