XVII Niedziela zwykła – 30.07.2023 r.

 1. W najbliższy wtorek rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości; zachęcamy do abstynencji.
 2. W liturgii: poniedziałek – św. Ignacego Loyoli, prezbitera; wtorek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, piątek – św. Jana Marii Vianneya.
 3. W środę całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu; wspólna Koronka o godz. 15.00 i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40.
 4. We środę, 2 sierpnia, w kościele w Płowcach, przypada odpust Matki Bożej Anielskiej. Uroczysta Msza św. o godz. 19.00. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w naszym kościele w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 16.00. Spowiedź św. w Stróżach i Płowcach w czwartek od godz. 17.00.
 6. W najbliższą sobotę Męski Różaniec o godz. 7.30; nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00. Od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Przemienienia Pańskiego i nasz parafialny odpust. Odpust to darowanie kar doczesnych za grzechy już odpuszczone. By one były odpuszczone, należy przystąpić do sakramentu pokuty, dlatego prosimy o skorzystanie z tego sakramentu w najbliższych dniach, by odpust zyskać. Kolejnymi warunkami są: wyzbycie się przywiązania do najmniejszego grzechu, Komunia św. w dniu odpustowym i odmówienie modlitw: Wierzę, Ojcze nasz i dowolnej w intencjach papieża. Główna uroczystość odpustowa będzie podczas Mszy św. o godzinie 11.00, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian.
 8. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 17.00. Składka przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
 9. 28 lipca (piątek) w szpitalu w Brzozowie w 77. roku życia i w 52. roku kapłaństwa odszedł do Pana zaopatrzony świętymi sakramentami ks. Waldemar Gawron, kapłan diecezji kieleckiej, a później sosnowieckiej. Posługiwał w naszej parafii dziesięć lat – za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w naszej farze w czwartek o godz. 12.00, a po niej pochówek na naszym cmentarzu. Trumna z ciałem Zmarłego będzie wystawiona w czwartek o godz. 11.00. Prosimy o modlitwę o spokój Jego duszy.
 10. Po koncercie „Rozpaleni Duchem” zostały wydane płyty; są do nabycia w zakrystii,
 11. W listopadzie zostanie wystawione patriotyczne przedstawienie muzyczne; z tej racji zapraszamy do zaangażowania dzieci, młodzież i dorosłych. Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział mogą zgłaszać się u ks. Dominika.
 12. Do końca lipca można jeszcze się zapisać na wyjazd na beatyfikację Rodziny Ulmów.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Marię Wróblewską, Zofię Szymańską i Bronisława Tasza. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
29 lipca 2023|