XI Niedziela zwykła – 18.06.2023 r.

  1. Po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo do św. Rity. O godz. 16.00 sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. bp Krzysztof Chudzio. Prosimy bardzo o modlitwę za naszą młodzież.
  2. W liturgii: środa – św. Alojzego Gonzagi, sobota – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  3. W czwartek od godz. 17.30 będziemy spowiadać przed zakończeniem roku szkolnego.
  4. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze św.: godz. 8.00 – II LO, godz. 9.30 – SP nr 2 i nr 8. Zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców.
  5. Przed tygodniem odbył się XVIII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej im. Ks. Tomasza Grzywny „Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie” organizowany przez naszą parafię. Serdecznie dziękujemy sponsorom i dobroczyńcom: Burmistrzowi Miasta Sanoka p. Tomaszowi Matuszewskiemu i zastępcy burmistrza p. Grzegorzowi Korneckiemu, p. Edycie Kilar z huty szkła JUSTYNA, p. Helenie Haręża z pracowni reklamowej KROKUS, p. Tadeuszowi Łyko z firmy Buksan-Łyko, p. Andrzejowi Szybistowi z firmy HERB, p. Tadeuszowi Nabywańcowi, jury festiwalu i osobom młodym obsługującym wznowioną po przerwie pożyteczną – jak mniemamy – imprezę promującą talenty. Nie byłoby festiwalu bez p. dr Moniki Brewczak – dla Niej najserdeczniejsze podziękowania za trud włożony w organizację. Bóg zapłać!
  6. Jak wiemy, 10 września odbędzie się w Markowej k. Łańcuta beatyfikacja Czcigodnych Sług Bożych: Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości i zapisów w zakrystii na wspólny wyjazd autobusem.
  7. W dniach 4-15 lipca z Leska po raz kolejny wyruszą pielgrzymi przed Obraz Jasnogórskiej Maryi. Dokładniejsze informacje w gablocie na kościele i w internecie. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania czyli towarzyszenia pielgrzymom przez diecezjalne radio Fara i stronę internetową. Prosimy o zabranie deklaracji duchowego pielgrzymowania wyłożonych na bocznych ołtarzach. Można je będzie wrzucić do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej, jak również wspomóc organizację pielgrzymki jałmużną.
  8. Sanocki Dom Kultury zaprasza na film „Niebo nie może czekać. Historia Carlo Acutisa”. To opowieść o jednym z najmłodszych i obecnie najbardziej popularnym świętym Kościoła katolickiego. Jego życie i niezwykła dojrzałość duchowa nieustannie fascynuje coraz większe rzesze wiernych. Seanse filmowe od 23 do 25 czerwca o godz. 18.00.
  9. 25 czerwca na Rynku jest organizowany Piknik charytatywny „Sanok dla Lenki”, 13-letniej dziewczynki, która traci wzrok i wymaga pilnej operacji w Stanach Zjednoczonych, a jej termin został ustalony na lipiec br. W akcję pomocy włączyło się wiele instytucji i organizacji z Sanoka i okolic. Zachęcamy do włączenia się do pomocy.
  10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Izabelę Kruczkiewicz. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie, …
18 czerwca 2023|