X Niedziela zwykła – 11.06.2023 r.

  1. Od wczoraj odbywa się w Klubie „Górnik” Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej im. Ks. Tomasza Grzywny „Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie”. Dziś Msza św. o godz. 12.30 z udziałem uczestników i koncert w Klubie Górnika o godz. 14.00. Zapraszamy.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z procesją eucharystyczną odprawimy dziś o godz. 17.30; w tygodniu również o tej samej godzinie. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Prosimy również dzieci pierwszokomunijne, aby przychodziły w swoich strojach. Niech to będzie zewnętrzny wyraz naszej wiary i uwielbienie Pana Boga.
  3. Dziś zbiórka na pomoc pogorzelcom – paniom Reginie i Marii; dziękuję ofiarodawcom i członkom Akcji Katolickiej. Bóg zapłać!
  4. Jutro – 12 czerwca przypada rocznica poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła – 12.06.1897 r. Kościół poświęcił bp Jakub Glazer, a proboszczem był wówczas ks. Franciszek Czaszyński. Modlimy się za wszystkich budowniczych i ofiarodawców, którzy po dziś dzień zabiegają o wystrój i piękno naszego kościoła. Niech dobry Bóg, który zechciał zamieszkać w domu modlitwy, będzie uwielbiony i hojnie nam błogosławi.
  5. W liturgii: wtorek – św. Antoniego, środa – bł. Michała Kozala, piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów (w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych), sobota – wsp. Niepokalanego Serca NMP.
  6. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków i błogosławieństwo dzieci.
  7. Za tydzień o godz. 16.00 sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. bp Krzysztof Chudzio. Próby przed bierzmowaniem w poniedziałek i środę; przychodzimy na nabożeństwo i Mszę św. na godz. 17.30. W czwartek nabożeństwo uwielbienia o godz. 19.30 dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców – obecność obowiązkowa. W sobotę nabożeństwo pokutne o godz. 9.00 i spowiedź św. dla nich, by godnie przyjęli ten sakrament. Prosimy również rodziny o duchową bliskość z młodymi i całą parafię o gorącą modlitwę, by łaska Boża wydała owoce.
  8. Za tydzień nabożeństwo ku czci św. Rity – Msza św. o godz. 12.30 i modlitwy za jej wstawiennictwem w naszych trudnych sprawach.
  9. W dniach 16 – 18 czerwca na sanockim Rynku odbędą się „Dni Kultury Chrześcijańskiej”, czyli weekend pełen koncertów, konferencji, poruszających świadectw, modlitwy, uwielbienia Boga, a w ostatni dzień – w niedzielę 18 czerwca – dodatkowo zaplanowano Piknik Rodzinny na sanockim Rynku. Przygotowanych jest wiele atrakcji: zabawy dla dzieci, obszerna i smaczna gastronomia, tańce integracyjne, dmuchańce dla dzieci, koncert zespołu Fioretii, zwiedzanie „Skarbów Franciszkańskich”. Piknik Rodzinny dedykowany jest wszystkim sanoczanom, których serdecznie zapraszają Franciszkanie. Przewidziany jest również koncert Roksany Węgiel oraz Gabi Gąsior. Więcej informacji na plakatach i na stronach internetowych.
11 czerwca 2023|