Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 4.06.2023 r.

 1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Kto nie dopełnił tego obowiązku ma grzech zaniedbania.
 2. Dziś o godz. 17.00 zmiana tajemnic róż różańcowych i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.
 3. W liturgii: poniedziałek – św. Bonifacego.
 4. We środę od godz. 17.00 będziemy spowiadać przed Uroczystością Bożego Ciała. Zachęcamy, by skorzystać z sakramentu, by w pełnej łączności z Jezusem przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 5. O godz. 17.00 w środę u oo. Franciszkanów próba dla dzieci sypiących kwiaty, przede wszystkim dla dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych. Zapraszamy serdecznie, by należycie przygotować procesję.
 6. W Boże Ciało Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30. Msza św. o godz. 10.00 u oo. Franciszkanów, po której udamy się z procesją na Wójtostwo do parafii pw. Chrystusa Króla. Prosimy o godne uczestnictwo w procesji – z wiarą, czcią i uwielbieniem dla Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich, kto tylko może. Grupy parafialne prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarza. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, niech przyjdą w swoich strojach. Zapraszamy wszystkie małe dzieci, aby przy boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji – dziewczynki sypały kwiatki, chłopcy dzwonili dzwonkami. Do dzieci i ich rodziców zwracamy się z prośbą, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała, jak najliczniej uczestniczyły w procesjach Eucharystycznych. Prosimy o to i dorosłych. Te procesje Eucharystyczne niech będą wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Prosimy o wystawienie w oknach swoich domów i mieszkań obrazów z Sercem Pana Jezusa.
 7. W Boże Ciało po Mszy św. godz. 16.00 procesja z odśpiewaniem litanii do NSPJ.
 8. W piątek rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała z procesjami, w czasie których będziemy śpiewać litanię do NSPJ – rozpoczynamy o godz. 17.30; w niedzielę nabożeństwo ku czci NSPJ i procesja o godz. 17.30.
 9. W Stróżach i Płowcach porządek Mszy św. w Boże Ciało jak w każdą niedzielę. Za tydzień Msze św. z procesjami w Stróżach – godz. 9.00 i Płowcach – godz. 10.00 (najpierw procesja, potem Msza św.).
 10. W dniach 10-11czerwca (sobota i niedziela) odbędzie się w klubie „Górnik” XXX Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej im. Ks. Tomasza Grzywny „Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie” organizowany przez naszą parafię. 11 czerwca w niedzielę Msza św. o godz. 12.30 z udziałem uczestników i koncert w Klubie Górnika o godz. 14.00. Zapraszamy.
 11. Odwołany zostaje wyjazd na koncert Jednego Serca, Jednego Ducha do Rzeszowa z powodu braku odpowiedniej ilości chętnych.
 12. W tym roku, dnia 16 maja w wyniku pożaru straciły dobytek całego życia dwie sanoczanki: panie Regina i Maria. Pożar pozbawił ich wszystkiego co posiadały. Doszczętnie spłonął ich dom, a kobiety cudem uniknęły śmierci. Wielu ludzi, instytucji i parafii włączyło się do pomocy. Dlatego w następną niedzielę i w naszym kościele będziemy zbierać datki, by pomóc tym kobietom. O pomoc proszę członków Akcji Katolickiej.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Teresę Zmarz, Stanisława Leszczyszyna, Ryszarda Reja, Mieczysława Kamińskiego, Władysławę Sajnóg i Małgorzatę Janus. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …

 

3 czerwca 2023|