Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do sanktuarium w Krośnie

W sobotę 10 czerwca 2023 r. dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku razem ze swoim rodzeństwem, rodzicami i katechetą ks. Jackiem Bramem wzięli udział w pielgrzymce dziękczynnej za dar pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Pielgrzymka do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie zgromadziła dzieci z 19 parafii naszej archidiecezji – łącznie ponad 500 dzieci. Grupa z Sanoka liczyła 61 dzieci i 48 dorosłych.

Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Św. pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Józefa Michalika, który na koniec Eucharystii podzielił się krótką refleksją. Kazanie do dzieci wygłosił miejscowy wikariusz ks. Mateusz Nowak. Po Mszy Św. dzieci pokrzepiły swoje ciała korzystając z przygotowanych dla nich ciepłych i zimnych posiłków. Następnie z radością korzystały z bezpłatnych atrakcji, takich jak np. zjeżdżalnie, dmuchane place zabaw, fotobudka, zabawy z DJem, tańce, gry, konkursy z nagrodami, pokaz samochodów mundurowych i inne. Mieli też okazję zrobić zdjęcie ze znanym im z TikTok’a księdzem Sebastianem Picurem, miejscowym wikariuszem, oraz zakupić jego książkę z autografem.

Kolejnym punktem pielgrzymki było procesyjne przejście pod krzyż i pomnik papieski, gdzie odmówiono Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odmówiono akt zawierzenia Miłosierdziu Bożemu.

Ostatnim punktem programu było przedstawienie teatralne w krośnieński kinie przygotowane przez małych artystów „Małe Kino Wielkich Serc”.


Galeria zdjęć

11 czerwca 2023|