Wniebowstąpienie Pańskie – 21.05.2023 r.

  1. O godz. 12.30 Msza św., a po niej nabożeństwo ku czci św. Rity. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  2. Dziś rocznica ingresu ks. abpa Adama Szala do katedry.
  3. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki; kończy się czas paschalny.
  4. Dzisiaj w archidiecezji święcenia diakonów, a w sobotę święcenia prezbiterów; wśród nich naszego parafianina diakona Łukasza Juszczyka, którego prymicje będziemy przeżywać za tydzień o godz. 12.30. Módlmy się za kandydatów, by jak najlepiej przygotowali się do kapłańskiej posługi.
  5. We wtorek spotkanie formacyjne dla klas VI i ich rodziców o godz. 17.30; podobne spotkanie dla klas VII i ich rodziców we środę o godz. 17.30.
  6. W czwartek o godz. 19.00 w naszym kościele koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Zapraszamy!
  7. Za tydzień, w dniu Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (28 maja) Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem oraz nasza parafia organizują w sanockim skansenie o godz. 18.30 koncert muzyki chrześcijańskiej pt. „Rozpaleni Duchem”. Jest on skierowany zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych i jest dobrą okazją na rodzinne spędzenie niedzielnego popołudnia. Więcej informacji na plakatach i w internecie. Wstęp wolny; serdecznie zapraszamy!
  8. Organizujemy również wyjazd na koncert „Jednego serca, jednego ducha” w Boże Ciało. Zapisy w zakrystii.
  9. Burmistrz Miasta Sanoka informuje, że w dniu 28 maja 2023 r. w Sanoku odbędzie się wyścig kolarski „Orlen Wyścig Narodów”. W tym dniu w związku ze współorganizacją przez miasto zawodów będą obowiązywały ograniczenia w ruchu drogowym w centrum miasta oraz na trasie wyścigu. Start wyścigu zaplanowany jest na godzinę 9.50 z Sanockiego Rynku, by następnie przejechać ulicami: Rynek, 3-go Maja, Kościuszki, Rymanowska, Krakowska i Okulickiego. Wymienione ulice zostaną zablokowane w godzinach od 9.00 do 10.10. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy mieszkańców Sanoka i okolic do kibicowania na trasie wyścigu.
  10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Joannę Tasz. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie, …
22 maja 2023|