VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023 r.

 1. Dziś I Komunia św. na sumie i podczas Mszy św. o godz.13.00; nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje.
 3. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski (modlimy się w intencji ks. prałata Andrzeja Skiby w dniu imienin).
 4. W środę całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania. W każdy dzień inna parafia naszej archidiecezji podejmuje taką modlitwę. Prosimy o włączenie się w nią kto tylko może.
 5. W czwartek rozpoczniemy nowennę przed święceniami kapłańskimi dk. Łukasza Juszczyka.
 6. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W sobotę rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisława Jamrozka.
 8. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; o godz. 12.30 Msza św. i nabożeństwo do św. Rity. W naszej archidiecezji w następną niedzielę święcenia diakonów.
 9. W przyszłą niedzielę na sumie rocznica Komunii św. dla dzieci z SP2 i SP8. Spowiedź św. w piątek od godz. 17.00. Próba przed rocznicą w środę o godz. 19.30.
 10. W dniu Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (28 maja) Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem oraz nasza parafia organizują w sanockim skansenie o godz. 18.30 koncert muzyki chrześcijańskiej pt. „Rozpalenie Duchem”. Jest on skierowany zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych i jest dobrą okazją na rodzinne spędzenie niedzielnego popołudnia. Więcej informacji na plakatach i w internecie. Wstęp wolny; serdecznie zapraszamy!
 11. Zbliża się IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Sanoku, który odbędzie się w dniach 19-26 maja. W naszym kościele będzie koncert inauguracyjny (19 maja) o godz. 19.30 i koncert w sobotę (25 maja) o godz. 19.00. Inne koncerty będą miały miejsce w kościołach w Rymanowie, Starej Wsi i Brzozowie, ale też w instytucjach kultury. Szczególne miejsce wybrano na koncert finałowy, który odbędzie się w Bazylice Metropolitalnej we Lwowie; szczegóły na plakatach i w internecie.
 12. Ruch Apostolstwa Młodzieży zaprasza dzieci i młodzież na „Wakacje z Bogiem”. W ofercie znajdują się tygodniowe turnusy w Rymanowie Zdroju, Wybrzeżu k. Dubiecka, Rajskiem i Ustrzykach Górnych. Więcej informacji u ks. Dominika i w internecie.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Czesławę Kurasz. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie, …
14 maja 2023|