Już w niedzielę koncert „Rozpaleni Duchem”

SANOK. Ten koncert będzie okazją do wspólnego, rodzinnego sprzędzenia niedzielnego popołudnia. Zaproszenie dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych kieruje Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem oraz Parafia Przemieniana Pańskiego w Sanoku, które w niedzielę, 28 maja organizują w sanockim skansenie koncert muzyki chrześcijańskiej.

Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem dało się poznać w Sanoku choćby z organizacji przedstawienia „Dziewczynka z zapałkami”, które spotkało się z bardzo dobrym odbiorem wśród sanoczan, dwukrotnie wypełniających salę Sanockiego Domu Kultury i podziwiających wyjątkowy spektakl. Stowarzyszenie organizowało także kiermasze, warsztaty, a w ostatnim czasie mocno zaangażowało się w animację muzyczną podczas Jubileuszowego Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Sanoku. Teraz przyszedł czas na nowe przedsięwzięcie, jakim będzie koncert „Rozpaleni Duchem”.

Tytuł koncertu jest nie tylko nawiązaniem do nazwy stowarzyszenia, ale przede wszystkim odnosi się do przesłania i motywu jaki niesie dzień w którym odbędzie się koncert. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 28 maja, a więc w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – W dniu współczesnej Pięćdziesiątnicy pragniemy zainicjować to nowe, niezwykłe i pełne energii wydarzenie, w którego centrum będzie Duch Święty. Będzie to koncert, podczas którego będziemy z wielką siłą naszej wspólnej modlitwy wzywać Ducha Świętego do serca dzieci i młodzieży, dorosłych i starców, domów, szkół i miejsc pracy, żeby walczyć o przeminę wielu ludzkich serc i wołać o wypełnienie naszej codzienności licznymi darami Ducha Świętego – zapowiada ks. Dominik Długosz, pomysłodawca.

Podczas koncertu publiczność usłyszy znane, chrześcijańskie utwory w ciekawych aranżacjach muzycznych, m. in. „Bóg jest tu”, „Jesteś”, „Ogień”, „Duchu Święty, Tchnienie Ojca”, „Oceany” i wiele innych. – Koncert będziemy przeżywać jako muzyczną fuzję różnych opracowań utworów religijnych w duchu radości i tańca. Wypełnimy też ten czas modlitwą, uwielbieniem i zaproszeniem Ducha Świętego do naszego życia. Wszystko to dokona się dzięki orkiestrze i chórowi Rozpalonych Duchem, opierając się na nowoczesnych aranżacjach śpiewu chóru, dynamice zespołu instrumentalnego oraz dużej różnorodności wykonywanych piosenek – kontynuuje ks. Dominik.

Koncert odbędzie się na terenie amfiteatru Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku w niedzielę, 28 maja 2023 r. Rozpocznie się on o godzinie 18.30, a wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. W opracowaniu koncertu włączyli się dzieci, młodzież i dorośli, którzy dołączyli do chóru i orkiestry kierowanych przez Panią Monikę Brewczak.

źródło: esanok.pl


Galeria zdjęć

Zdjęcia z próby przed koncertem, 20.05.2023, fot. Kuba Radożycki

23 maja 2023|