Za nami 30. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej

SANOK. Dobiegło końca Trzydzieste Jubileuszowe Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w dniach 14-16 kwietnia obywało się w Sanoku. Do Sanoka przyjechało blisko 2 tysiące młodych ludzi z całej diecezji. Młodzież uczestniczyła w wielu spotkaniach, koncertach i nabożeństwach.

W piątek, po zameldowaniu się w recepcjach SMAP, młodzież uczestniczyła w wieczornej celebracji nabożeństwa „Uwierz w Kościół”, które miało miejsce w kościołach stacyjnych tj. sanockiej Farze, kościele Ojców Franciszkanów, kościele pw. Chrystusa Króla oraz kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Najbardziej intensywnym dniem była sobota. Rano młodzież uczestniczyła we Mszy świętej w kościołach stacyjnych. Następnie w salkach katechetycznych oraz w szkołach odbyły się spotkania w małych grupach z animatorami. Od godz. 13.00 na sanockim Rynku i Placu św. Michała zaplanowano szereg koncertów i ciekawych spotkań. W ramach cyklu „Dumni z Ewangelii” w kościele farnym odbyło się spotkanie z egzorcystą – ks. prałatem Andrzejem Skibą. Na Placu św. Michała rozmawiano o powołaniu i życiowych drogach z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, członkami Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz małżonkami z poradni rodzinnej. Wspólnoty: Ruchu Apostolstwa Młodzieży, Ruchu Światło-Życie, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Szkoły Nowej Ewangelizacji etc. prowadziły promocję wolontariatu, ruchów i rekolekcji. W godzinach 15.00 – 17.00 młodzież w ciszy mogła adorować Najświętszy Sakrament w kościele Ojców Franciszkanów oraz skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej.

Na sanockim Rynku odbywały się koncerty. Po godzinie 13.00 na scenie zameldowali się klerycy WSD w Przemyślu tworzący zespół „SPES”. Następnie odbył się koncert SNE – BANKRUCI. Przed godziną 15.00 wystąpili popularni rapujący księża – ks. Jakub Bartczak i ks. Maciej Marszałek. Po nich, na sanockim Rynku, młodzież wykonała wspólny taniec integracyjny. Później na scenie z koncertem 30-lecia wystąpiła Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej. Jako ostatni na scenie zaprezentowali się muzycy zespołu „NieMaGoTu”.

Wieczorem w kościele pw. Chrystusa Króla odbyło się nabożeństwo „Spotkanie Młodych przy Krzyżu – z Maryją, Matką Miłosierdzia pod Krzyżem Chrystusa”

W niedzielę, 16 kwietnia, po porannej modlitwie, młodzi raz jeszcze spotkali się z animatorami w salkach katechetycznych i szkolnych klasach. O godzinie 11.00 przed sanocką farą miało miejsce zawiązanie wspólnoty, po której wyruszyła procesja na sanocki Rynek. Tam odprawiono Mszę świętą, po której ogłoszono miejsce kolejnego Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które za rok odbędzie się w Łańcucie

źródło: esanok.pl


Galeria zdjęć

Msza święta posłania na zakończenie Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej, 16.04.2023, fot. esanok.pl

16 kwietnia 2023|