Wielkanoc – 9.04.2023 r.

  1. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro odprawimy ją po sumie, w środę przed Mszą św. w połączeniu z nowenną do MB Nieustającej Pomocy, w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej. Dziś można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et orbi.
  2. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, w której każdego dnia świętujemy w liturgii tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Od piątku do niedzieli w naszym mieście będzie miało miejsce XXX Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. W związku z tym prosimy jeszcze o zgłoszenie noclegów dla młodzieży; brakuje nam 40 miejsc. W piątek nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 (intencja zamówiona będzie odprawiona o godz. 7.30). Wieczorem o godz. 18.30 w naszym kościele rozpocznie się SMAP; o godz. 19.00 będzie nabożeństwo pod przewodnictwem naszego ks. abpa metropolity. W sobotę Msza św. dla młodzieży o godz. 8.30. W niedzielę nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30, jak również nabożeństwa do św. Rity – będzie 23 kwietnia, gdyż o godz. 11.30 na Rynku będzie Msza św. wieńcząca tegoroczne spotkanie młodych naszej archidiecezji. Zapraszamy młodzież – tych, którzy się nie zapisali – aby zechcieli się włączyć w program spotkania, a wszystkich zapraszamy na Mszę św. w niedzielę.
  4. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 16.00.
  5. Dziękujemy instytucjom, urzędom, zakładom pracy i osobom prywatnym, którzy nadesłali nam życzenia świąteczne – odwzajemniamy je, ogarniając wszystkich życzliwością i kapłańską modlitwą.
  6. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do świętowania Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Dziękuję księżom wikariuszom i emerytom: za kazania pasyjne i za przygotowanie służby liturgicznej. Dziękuję za wykonanie ciemnicy i Bożego Grobu p. Józefowi Pęcakowi, p. Tomaszowi Pęcakowi, p. Szymonowi Pietrzyckiemu, s. Ewie i panom kościelnym. Dziękuję wszystkim grupom parafialnym, szczególnie służbie liturgicznej, panu organiście, zespołowi SOUL i chórowi Sonores pod dyr. p. dr Moniki Brewczak. Dziękuję wykonawcom Męki Pańskiej. Dziękuję harcerzom za straż przy Grobie Pańskim. Dziękuję naszej sanockiej telewizji za przekaz medialny. Dziękuję paniom przygotowującym posiłki dla spowiedników i paniom sprzątającym kościół. Dziękuję za liczny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni Wasze serca swoim błogosławieństwem.
  7. W niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Dzieci, i nie tylko, niech przyniosą skarbonki wielkopostne i złożą je przed Mszą św. przed ołtarzem. Mogą je przynieść do szkoły do swojego katechety.
  8. Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu Róży św. Zygmunta Gorazdowskiego nr 22 i św. Dominika nr 9. Bóg zapłać!
  9. Życzenia świąteczne: Święta Paschalne dotyczą najgłębszej prawdy – czy żyjemy tylko, żeby umrzeć, czy umieramy, aby żyć! Zmartwychwstały Chrystus pokonał śmierć i oznajmia nam dziś: „Ja żyję i wy żyć będziecie; kto wierzy we Mnie, nie umrze na wieki”. Od wielkanocnego poranka wiemy po co żyjemy. Moi Drodzy Parafianie i Goście, ucieszcie się nie tyle z wolnego czasu, co z nadziei życia, które zwycięża śmierci, z miłości, której nie zniszczy żadne zło, z wiary, która odwala z serc kamień zwątpienia! Życzę Bożego pokoju i radości, zdrowia i spełnienia zamierzeń zgodnych z wolą Bożą. Świętujcie w zdrowiu i pogodzie ducha. Radosnego Alleluja i wszelkiego dobra od Zmartwychwstałego – ON żyje i my żyć będziemy.
  10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Anielę Czerwińską, Józefę Zielińską i Marka Sabramowicza. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
9 kwietnia 2023|