IV Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Polecamy równocześnie tych, którzy przygotowują się do służby w Kościele i dla Kościoła. W tym tygodniu wypadają kolejne Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni Letnie).
 2. Jutro rozpoczyna się piękny miesiąc maj. Śpiewem Litanii Loretańskiej przez pośrednictwo Matki Najświętszej wielbić będziemy Boga. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Proszę, by organizować je również przy kapliczkach. Wiemy już, że będą przy kapliczkach: ul. Płowiecka – godz. 19.00, ul. Słowackiego – godz. 19.00, ul. Tysiąclecia – godz. 18.30, ul. Konarskiego – godz. 19.30, ul. Berka Joselewicza – godz. 19.00. Kapłani będą raz w tygodniu. Nie dopuśćmy do tego, aby w polskich sercach wygasała miłość do Matki Najświętszej. W kościele nabożeństwa majowe będą o godz. 17.30.
 3. We wtorek rocznica święceń biskupich ks. bpa Krzysztofa Chudzio.
 4. W liturgii: wtorek – św. Atanazego, środa – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i archidiecezji Przemyskiej – Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę; główna Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00, czwartek – św. Floriana, piątek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu, sobota – święto św. apostołów Filipa i Jakuba.
 5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w Stróżach i Płowcach spowiadamy od godz. 17.00, w kościele parafialnym od godz. 17.30, a w piątek od godz. 16.00.
 6. W sobotę Męski Różaniec o godz. 7.30 – tym razem zaproszone są całe rodziny; od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 7. W sobotę o godz. 17.00 rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie. Prosimy, by przynieść świece, które zapalimy podczas procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej – wtedy też będziemy śpiewać Litanię Loretańską.
 8. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo majowe o godz. 17.00.
 9. I Komunia św. w naszej parafii będzie w drugą niedzielę maja (14 maja) na sumie i podczas Mszy św. o godz. 13.00 (zmiana godziny).
 10. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze wszystkich parafii diecezji przemyskiej do udziału w XVIII edycji Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej im. Ks. Tomasza Grzywny „Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie” organizowanego przez naszą parafię w dniach 10-11 czerwca br. Wkrótce bliższe informacje na naszej stronie internetowej.
 11. 27 maja o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu otrzyma święcenia kapłańskie nasz parafianin – diakon Łukasz Juszczyk. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu święceń jest zobowiązany w sumieniu poinformować o tym duszpasterza parafii lub rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Dziękując Panu Bogu za dar kapłaństwa módlmy się gorąco w jego intencji, jak również jego kolegów, których Kościół zamierza, jak ufamy zgodnie z wolą Chrystusa Pana, obdarzyć godnością kapłana. Od 18 maja (czwartek) rozpoczniemy nowennę przed święceniami.
 12. Serdecznie dziękuję za rozebranie ciemnicy i Bożego Grobu. Bóg zapłać!
30 kwietnia 2023|