II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia – 16.04.2023 r.

  1. Od piątku w naszym mieście odbywa się XXX Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Dziś nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30, gdyż o godz. 11.30 na Rynku będzie Msza św. wieńcząca tegoroczne spotkanie młodych naszej archidiecezji. O godz. 11.00 na Placu św. Michała zgromadzi się młodzież i w procesji z obrazem Jezusa Miłosiernego udamy się na Rynek na Eucharystię.
  2. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przez cały rok na terenie Polski za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. Dzisiaj o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i przez godzinę będziemy trwać przed Najświętszym Sakramentem w Godzinie Miłosierdzia. Pan Jezus powiedział do św. Faustyny, że kto w tym dniu przyjmie Komunię św., będą mu odpuszczone wszystkie grzechy.
  3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  4. W czwartek spotkanie formacyjne dla uczniów kl. VII i ich rodziców; w piątek takie spotkanie dla uczniów kl. VIII i ich rodziców. Początek obu spotkań o godz. 18.00.
  5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo do św. Rity.
  6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jerzego Skibińskiego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, …
18 kwietnia 2023|